Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Õigesti valitud tahvelarvuti avab lõputud võimalused kombineerida tööasjad vaba aja nautimisega ja alati seal, kus just sina viibida tahad. Foto: Unsplash

Tahvelarvutid tuleproovis: tööasjad, vaba aeg ja meelelahutus korraldatud tänu ühele seadmele

#Huawei Mediapad #kaugtöö #kodukontor #Lenovo Yoga Tab 3 Pro #tahvelarvuti

Testisin kolme tahvelarvutit, milleks olid Huawei Mediapad T2 10.0 Pro, Huawei Mediapad M2 8.0 ja Lenovo Yoga Tab 3 Pro. Kõikidel tahvlitel oli ka sees Telia 4G internet. Kuna ma tahvelarvutite testimise ajal olin 5-päevasel reisil mööda Saaremaad-Hiiumaad, õnnestus mul neid kasutada päris aktiivselt. Aga nüüd siis seadmetest lähemalt.

28.04.2012, Handewitt, Schleswig-Holstein, Germany - Kinder spielen ein Puzzlespiel auf dem neuen iPad - dritte Generation von Apple, mit einem Smart Cover. 0HX120428D105CAROE.JPG GT [MODEL RELEASE: YES, PROPERTY RELEASE: NO (c) caro photo agency / Robert Seeberg, http://www.caro-images.com, info@carofoto.pl - In case of using the picture for non-journalistic purposes, please contact the agency - the picture is subject to royalty!]
Tahvelarvutid on multifunktsionaalsed digiseadmed – kui vaja, vastab lapsevanem kiiresti töömeilidele, ema uurib näiteks retsepte ja muul ajal võivad lapsed nautida harivaid mänge või MINU.TV lastenurga saateid.
 • 8-tolline Huawei oli üllatavalt mõnus ja mugav. Kuna ta on väike, siis oli teda suht mugav kasutada ja seda kasutasingi tegelikult neist kolmest kõige rohkem. Väike suurus just teebki temast kõige parema nii-öelda lugemisseadme. RSS, uudised, digilehed ja igasugune sotsiaalmeedia lugemine oli sellel seadmel palju mõnusam kui suurel. Väiksuse tõttu oli teda mugav käes hoida ja näiteks hommikukohvi kõrvale uudiste lugemiseks kasutada. Kiiruse poole pealt ei jäänud tahvel ka aeglaseks, kui välja arvata see üks ja ainus kord, kui ma sellega Pokemon GO’d proovisin.

Väiksuse tõttu oli teda mugav käes hoida ja näiteks hommikukohvi kõrvale uudiste lugemiseks kasutada.

 • Suurem Huawei tahvel oli täitsa mugav ja mõnus seade. Seda ma küll väga palju ei kasutanud, kuna ta tundus käes hoides natuke liiga suur. Laiust oleks võinud veidi vähem olla, siis oleks tegemist täitsa mõnusa ja hea tahvliga. Tehnilise poole pealt oli ta veidi lahjem kui 8-tolline Huawei, kuid igapäevaseks kasutuseks, nagu näiteks meilid, uudised, Office’i dokumendid, Minu.TV ja Youtube’i vaatamine, sobib hästi.

Ühe nupuvajutusega sai tööle pandud tahvli projektor, tahvel laua peale suunaga seina poole ja saigi vaadata telekat, uudiseid, filme ja sarju MINU.TV kaudu.

 • Lenovo Yoga Tab Pro 3 oli juba klass omaette tahvel. Alumiiniumist ja nahast korpus, projektor, QHD (2560 x 1600 pikslit) resolutsioon ja Inteli Atom-protsessor. Seda seadet sai reisi ajal kasutatud päris palju teleka vaatamiseks.
  Ühe nupuvajutusega sai tööle pandud tahvli projektor, tahvel laua peale suunaga seina poole ja saigi vaadata telekat, uudiseid, filme ja sarju MINU.TV kaudu.
  Kuna tegemist on ikkagi korraliku meelelahutustahvliga, oli vastav ka heli. Tahvel küll paberite peal väidab, et Dolby 5.1 kõlarid on sisse ehitatud, siis tegelikult Dolbyt see küll välja ei anna, aga ikkagi on tegemist tahvli kohta heade kõlaritega. Jõudluses suutis tahvel ilusti välja jooksutada Full HD pildi ning toimis ka siis, kui töötasin mitme äpiga korraga.
Üks korralik võimekas tahvelarvuti kulub ära ka neile, kellele meeldib droone lennutada, et näha, mis kaadrid parasjagu taevapiirilt paistavad, lennumasinat samal ajal edukalt juhtides. Foto: Unsplash
Üks korralik võimekas tahvelarvuti kulub ära ka neile, kellele meeldib droone lennutada, et näha, mis kaadrid parasjagu taevapiirilt paistavad, lennumasinat samal ajal edukalt juhtides. Foto: Unsplash

Kokkuvõte

Võib öelda, et kõik kolm testitud tahvelarvutit olid head ja korralikud. Probleeme jõudluses ega milleski muus eriti ei tekkinud. Mina igatahes võin oma kogemustele toetudes öelda, et osta võib kõiki kolme. Millist täpsemalt, see sõltub juba inimese enda soovidest, eelistustest ja vajadustest.

 

Droon DJI Phantom 4 läbi algaja piloodi silmade: inimene on aastatuhandeid unistanud lendamisest

Kuidas tahvelarvutit valida?

Tahvelarvuti on heaks nutikaks töövahendiks, mis on sulle abiks koolis, tööl ja vabal ajal. Kui hakkad uut tahvlit otsima, siis näed, et erinevaid valikuid jagub. Selleks, et oleks lihtsam otsustada, saad enne uue nutiseadme ostu oma vajadused üle vaadata.

 • Koolis kasutamiseks sobivaid tahvelarvuteid on mitmeid – tutvu valikuga!
  Koolis kasutamiseks sobivaid tahvelarvuteid on mitmeid – tutvu valikuga!

  Kes hakkab tahvlit kasutama? Kas kasutad ainult ise või hakkavad teised pereliikmed ka kasutama? Eri kasutajatele on erinevad vajadused. Kui kasutadki ise tahvlit vaid uudiste ning meilide lugemiseks, siis mõni pereliige võib soovida hoopis meelelahutuseks mänge mängida. Sellisele juhul jääb tavaline interneti sirvimiseks mõeldud tahvel liiga lahjaks.

 • Mida hakkad tahvelarvutiga tegema? Interneti ja meilide jaoks on kuni kahetuumalise protsessori ning 1GB kuni 1.5GB RAM mäluga tahvelarvutid piisavad. Kui soovid töövahendit, mis lisaks eelpool mainitule pakub head meelelahutus nutiseadmesse mõeldud mängude näol või soovid kasutada erinevaid foto- ja videotöötlemise rakendusi, siis tasuks kindlasti eelistada nelja kuni kaheksatuumalise protsessoriga tahvelarvuteid, mil vähemalt 1.5GB RAM. Nii võid kindel olla, et seadme kiirus on piisav ja kasutamine mugav. Eelnev kehtis just Andoid ja Windows seadmete kohta. Kui otsustad iPadi kasuks, siis tehniliste numbrite pärast pead vaevama ei pea. Vali kõige uuem mudel ja mitu aastat muretut tahvelarvuti kasutamist on samuti kindlustatud J
 • Kas tahvelarvuti jääb põhiliselt koju või hakkab kaasas olema igapäevastel käikudel? Mõlemal juhul on mõistlik tahvelarvuti ekraan ja korpus kaitsta sobilike kaante ja või kaitseklaasidega. Nii saad seadet kasutada ilma, et peaksid selle kasutamise enda pärast liigselt muretsema.
 • Kui suur ekraanimõõtu eelistad? Kui aasta, kaks tagasi olid veel popid 7 tollised tahvelarvutid, siis nüüd on suured 5 ja 5.5 tolliste ekraanidega nutitelefonid selle tühimiku täitnud. Ei ole just suurt vahet, kas võtad taskust välja viie tollise nutitelefoni või kaks tolli suurema tahvelarvuti. Silmadele on aga suurem parem, seepärast tahvlit ostes vaata ise üle, millise mõõduga nutiseade sulle sobib. Enamik tegusaid tahvleid on 9 ja 10 tolli piirimail. Selles suuruses on juba tahvelarvuti ekraanilt mugav lugeda ka väiksemat kirja.
 • Üldine soovitus oleks selline, et olenemata tahvelarvuti jõudlusest, tasuks osta  4G interneti toega nutiseade. See annab võimaluse kasutada mugavat ja kiiret asukohast sõltumatut internetti. Jah Eestis on palju avalikke tasuta wifi levialasid, kuid nende turvalisus on küsitav ja kiirused mobiilse internetiga võrreldes kesised.
 • Enne uue seadme ostu tutvu võimaluse korral töötava tahvelarvutiga. Vaata üle ekraani teravus ja heledus, menüüs liikumise ladusus. Odavamatel kehvematel tahvelarutitel on just ekraani kvaliteet kokkuhoiu kohaks, mis hiljem seadet kasutades sinu silmadele lisakoormust tekitab. Ekraani kvaliteet on ka siis oluline, kui plaanid tahvelarvutiga hakata pilte ja videosid vaatama.

Küsimuste korral küsi kindlasti julgelt nõu inimestelt, kes tahvelarvutitega igapäevaselt kokku puutuvad. Huvi korral võib julgelt tulla Telia esindusse tahvelarvutitega tutvuma ja sobivat valima. Allikas: Marko Palm, Telia Eesti Kuressare esinduse müügikonsultant

 

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi