Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Uus Bluetooth võimaldab suuremat kiirust ja ühendada rohkem seadmeid.  Allikas: bluetooth.com

Bluetooth 5 lubab kuni neli korda suuremat leviala, kaheksa korda suuremat sõnumi edastusmahtu kui Bluetooth 4.2 ja kaks korda kiiremat sõnumi edastust.

Uusimate IoT (asjade internet ehk värkvõrk) ja targa kodu lahenduste jaoks võib praeguse standard Bluetooth 4.2 võimsusest ja ulatusest puudu jääda. Kui kõik koduseadmed Bluetooth 4.2 abil ühendada, võib juhtuda, et signaal ei jõua iga seadmeni ja suurema seadmete hulga puhul ei saa kõik korraga ka ühenduses olla.

Uus Bluetooth ON neli korda suurema levialaga

Uus bluetooth-versioon soovib selle mure kasutaja jaoks ära lahendada ja suurendada leviala kuni neli korda, lisaks suureneb ka sõnumi edastuskiirus ja maht kuni kaks korda.

Bluetooth 5 võimsus annab bluetooth-tehnoloogiale uusi kasutusvõimalusi ning kindlasti suurendab olemasolevate bluetooth-seadmete populaarsust. Esimesed seadmed Bluetooth 5 tehnoloogiaga jõuavad kasutajateni juba 2017. aasta alguses!

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi