Harjumused kujundavad meie elu ja nende muutmine on üks raskemaid ettevõtmisi. Selleks, et me ei kukuks elu juhuslikesse voogudesse, vaid tegutseksime eesmärgipäraselt, on loodud sadu ja tuhandeid to-do list-tüüpi äppe. Tavaliselt, kui testin neid, unustan need hiljemalt ülejärgmisel päeval ja elu kulgeb vanades harjumustes edasi.

streaks0Streaks on paljukiidetud äpp iPhone`ile, mis on midagi enamat kui lihtsalt tegemist vajavate asjade nimekiri. Saad valida kuus ülesannet või tegevust, millest tahaksid kujundada igapäevase harjumuse.

Ekraanil ongi ilusa väljanägemisega need kuus asja, iga päev. Olgu selleks iga päev vähemalt 2 km jooksmine või prantsuse keele õppimine.

Need kuus asja tuleb ära teha, sest kui kasvõi üks päev jääb vahele, algab lugemine jälle nullist. Nii moodustub ahel, mida kasutavad paljud edukad inimesed. Varsti venib ahel juba nii pikaks, et selle katkestamine väikese laiskuse pärast tundub mõttetu.

Päris kõiki ülesandeid pole mõtet iga päev teha. Seega saab valida kindlad nädalapäevad, kui harjutuse mittetegemine loodud “ketti” ei lõhu. Nii võib endale näiteks seada ülesande vältida kiirtoitu esmaspäevast reedeni, seda nädalavahetusel endale lubades.

Streaks ei ole ilmselt väga hea abimees tööl, kui on vaja päevas teha kümneid ülesandeid ning võtta nendeks kuluvat aega, kuid on suurepärane vahend, et tuua enda isiklikku ellu väiksed positiivsed harjumused, mille sooritamine ei võta palju aega, kuid mis muudavad elu toredamaks ja viivad soovitud eesmärkidele lähemale.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid