Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Üle 75 miljoni kasutajaga väga populaarne muusikaplatvorm Spotify soovib muutuda enamaks kui lihtsalt suurepäraseks muusika kuulamise vahendiks ning seetõttu on ettevõte koostööd tegemas laulusõnu ja nende saamislugu pakkuva idufirmaga Genius.

Foto: Ekraanitõmmis Spotify iOS rakendusest.
Foto: ekraanitõmmis Spotify iOS-i rakendusest

Geniuse kodulehe kinnitusel on tegemist maailma suurima kasutajate poolt kirja pandud laulusõnu ning lugude taustainfot koondava veebilehega, mille kirjapandud lugude arv küündib üle 100 miljoni muusikateose. Spotify ja Geniuse koostöös on valminud esimene pleilist Behind the Lyrics (Hip Hop) ning varsti on lisandumas Behind the Lyrics (Hits) jne.

Praegu peaks lauluinfot nägema vaid Spotify iOS-i rakenduses alates telefonimudelist iPhone 5, kuid meie regioonis võib uuenduse nägemiseks ja installimiseks minna veel pisut aega. Laulusõnade kuvamiseks ei pea tegema muud kui kuulama ülaltoodud pleilistist mõnda lugu ning laulusõnad koos autori enda ja teiste kommentaaridega ilmuvad kohta, kus tavaliselt kuvatakse artisti pilti või albumi kaanepilti.

Behind the Lyricsi pleilistid on nähtavad ja kuulatavad nii Premium- kui ka tavakasutajale ning on Spotify selge üritus muutuda taustal mängivast rakendusest rakenduseks, milles oleks rohkem vaadata. Kasutajate ekraani ette saamisel saab ettevõte omakorda pakkuda reklaami, infot kontsertidest ning müüa artistiga seonduvat kaupa.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid