kas teil on juhtunud, et reisil viibides maksab keegi mingite ühiselt tarbitud asjade või teenuste eest ja pärast on üsna keeruline meenutada, milline osa kulutustest kelle kanda peaks jääma?

Screenshot_20160502-102321 Screenshot_20160502-101953Muidugi ei tule selliseid olukordi ette ainult reisil, vaid ka igapäevaelus. Näiteks jagades kamraadidega korterit ning makstes arveid üheskoos või isegi pereelu puhul, kui on soov jälgida, kui palju kellegi raha kulub.

Siiani olin üritanud selliseid olukordi lahendada mälu ja kalkulaatorit appi võttes. See nõudis tihti korralikku harutamist ja aega, mida võiks ju mõnusamalt veeta.

Eelmine nädal kuulsin äpist Splitwise ja pärast seda on elu muutunud jälle natuke lihtsamaks.

Kulude jagamine mugavalt ja märkamatult

Kaks sõpra kohvikus. Üks tasub arve 14,90 eurot. Selle asemel, et meelde jätta pool summast, saab selle sisestada Splitwise’i. Mõlemad sõbrad saavad sõpradeks ka Splitwise’is. Siis saab juba mugavalt ära märkida, et üks maksis kogu summa ja see tuleks jagada kahepeale. Peale seda on juba mõlemale äpis näha, et üks võlgneb teisele 7,45 eurot. Kogu lugu.

Bali saar. Neljane reisiseltskond. Inflatsioon on olnud meeletu. Ööbimine odavamas hotellis võib maksta miljoneid ruupiaid. Kord maksab üks, kord teine. Täpne järjeajamine nõuaks Exceli pedantset täitmist. Splitwise’i saab teha grupi ja kui keegi maksab, siis taas jaotub summa võrdselt.

Ühine raamatupidaja mobiilis

Splitwise’ist lühidalt

  • Splitwise’i saab kasutada lisaks Androidile ja iPhone’ile ka veebiversioonina.
  • Äpp on tasuta.

Ennekõike annab äpp vabaduse maksta kuidas iganes on parasjagu mugavam. Kord maksab üks kaardiga, teine sulas. Siis läheb kellegi krediitkaardilt lennupiletite raha. Kõik see on okei, kui märkida tehingud üles Splitwise’i. Ainus, mis tuleb teha, on veenda sõpru ka seda kasutama.

Äpp on kasulik peale kulude jagamise ka n-ö tavaliste võlgade puhul. Laenatud summa ripub mõlemale nähtavalt üleval ja kui toimub tasumine, saavad mõlemad selle ka üles märkida, mis aitab vältida segadusi ja erimeelsusi, kus üks osapooltest ei pruugi mäletada, kas ta maksis tagasi või mitte. Mulle meeldib mõelda, et tänu Splitwise’ile on vähem raha pärast katkenud sõprussuhteid.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid