Soundcloud – avalda ja leia uut muusikat!


logo2.JPGJuba aastaid on eelkõige muusikasõprade rõõmuks olnud veebis kättesaadav selline uute helide maailm nagu Soundcloud – sait, mis võimaldab lihtsa vaevaga salvestada, üles laadida, promoda ja jagada oma sõpradega heliklippe üle kogu võrgu. Seejuures , on selleks siis muusika, laulud, luuletused, audioraamatud vms.

Soundcloudi loomise taga on kaks rootslast, Alexander Ljung ja Eric Wahlforss, kes said lehe loomisel indu parajast segadusest, mis tol ajal veebis selles vallas valitses. Suuremahulisi muusikafaile oli pea võimatu üle veebi takistusteta saata. Nii otsustasid nad luua platvormi, mis üksnes ei lahenda seda probleemi, aga mis võimaldab heliloojatel teha ka koostööd, saada tagasisidet oma loomingu kohta ja jagada seda viimaks suurema vaevata, kellega vaid soovid. Siit saad kuulata nende mõtteid Soundcloudist lähemalt.

Palju heliformaate, head lisarakendused
Soundcloudi võlu seisnebki tema lihtsuses, sest uusi helisid on võimalik salvestada ja üles laadida nii arvutist kui ka vastava rakendusega oma nutitelefonist. See võib olla põhimõtteliselt ükskõik, millises heliformaadis. Sait toetab kõiki üldtunnustatud formaate.

choose-file.jpgSoundcloudi juurde saad laadida veel terve hulga kõiksugu rakendusi, mis aitavad parandada heli kvaliteeti, puhastada helitausta, levitada materjali digitaalselt kuni Facebookis oleva artisti lehekülje loomiseni välja. Heliklippide jagamise protseduur sotsiaalvõrgustikes või blogides on sarnane sellele, kui jagada näiteks oma pilte Pinteresti platvormi kaudu.

Toimib sotsiaalvõrgustikuna
play.jpgSait toimib ka ise kui sotsiaalvõrgustik, kus omale profiili loonuna saad jälgida oma sõprade ja lemmikuartistide tegevust ning kuulata nende värskeimaid helisoovitusi või –loomingut. Luua saab ka huvigruppe. Näiteks kodulinnapõhiseid. Üha populaarsust koguvadki linnapõhised soundcloudijate grupid. Ka Tallinnas on oma punt, kes regulaarselt kokku saavad. See kõik toimub Soundcloudi „kommuuniosakonna“ taktikepi all.

Kui miski jääb kasutajale ikkagi ähmaseks, on platvormi autorid loonud saidi külge vägagi abistava lehe, mis annab ideid oma loomingu avaldamisel ja ehk vastuseid tekkinud küsimustele. Siiski konkreetsete küsimuste korral aitab eelkõige “Help” alajaotus.

Kuulajale mugav otsing ja uudne kommenteerimislahendus
Kui leheküljele läheneda kuulaja perspektiivist, siis ei tohiks helivaliku üle põhjust nuriseda olla. Leheküljel on rohkem kui 6 miljonit kasutajat. Otsingut saab kasutada mitte üksnes artisti leidmiseks, sobivaks märksõnaks on ka žanr, sest üleslaadimisel tuleb oma heliloomingule sildid (tags) külge panna. Ja see selgelt aitab otsitavat leida.

comment.jpgKuulaja seisukohast teeb lehe väga võluvaks veel võimalus lisada oma kommentaar helipala väga konkreetse momendi juurde (nt refrään, soolod vms). See loob võimaluse asuda teiste kasutajatega vestlusse arranžeeringu, ülesehituse, käikude vms üle. Mis siis veel muusikasõpru ühendab kui mitte see?!

Soundcloudi kasutatakse raamatute turundamiseks
Kuigi Soundcloudi kasutavad eelkõige muusikud ja muusikasõbrad, on selle avastanud enese jaoks ka kirjastajad ja autorid, kes saidi kaudu oma raamatuid reklaamivad. Esialgu on selles kanda kinnitanud briti kirjastamishiiud HarperCollins ja Penguin Books, samuti postitab näiteks kirjastus Faber and Faber lehele podcaste välja antavast luulest ja audioraamatutest. Usutavasti ei jää need kolm siiski ainsateks.

Kirjutan enamasti raamatumaailmast, aga ka lihtsalt e-maailmas teabe talletamist või edastamist puudutavatel teemadel. Olgu selleks siis audio- või e-raamatud, lugerid või raamatusõprade suhtluskeskkonnad, veebiloengud või koduraamatukogu ülesehitamine jms.

Kommentaarid