2015. aasta on mobiiltelefonide jaoks olnud hea aasta. Kui eelmisel aastal oli ainult Apple’il ja Huaweil sõrmejäljetuvastamise tehnoloogia sellisel tasemel, et seda sai mugavalt ja turvaliselt kasutada, siis nüüd on sellele tasemele jõudnud ka Samsung, HTC, Sony ja LG.

Sarnaselt Apple’i ja Samsungiga on ka Google sõrmejäljelugejatele ehitamas mobiilsete maksete tehnoloogiat. Ühelgi eelmainitud ettevõtetest ei ole see veel täielikult välja arendatud teenus, kuid tehnoloogia turvaliseks ja kiireks kontaktivabaks maksmiseks on juba olemas ning pidevas edasiarenduses.

Google’i sõnul peab kasutaja tuvastamise veaprotsent uusima tarkvaraga Android-telefonide kasutamisel olema väiksem kui 0,002%. See peaks meelerahu tagama kõikidele tehnoloogia suhtes skeptilistele mobiilikasutajatele.

Märkamatu isikutuvastus

Sõrmejäljelugejad on suurepärased abimehed ka telefoniekraani lahtilukustamisel. Kui sellega ära harjuda, jääb üle vaid kurbusega vaadata neid inimesi, kes siiani ekraani lahtilukustamiseks kasutavad PIN-koodi või ekraanimustrit. Avame oma telefoni sadu kordi päevas, vaatame sealt oma meile, loeme uudiseid ja kontrollime Facebooki – sõrmejäljelugejad on muutunud nii kiireks, et me peaaegu ei näegi enda lukustusekraani.

Ei ole palju ettevõtteid, kes oleksid sõrmejäljelugejate omaksvõtmisest välja jäänud – praeguseks on nendeks Motorola ja Microsoft. Motorola Moto X Style on stiilne ja võimas telefon, aga kuna Google on värskeima Androidi kasutamise suures osas sidunud näpujäljelugejaga, siis telefoni kasutaja täielikku Androidi-kogemust ei saa.

Kas Microsoft pääseb sõrmejäljelugejast?

Microsoft tutvustas hiljuti uusi võimsate kaamerate ja muude näitajatega Lumia telefone, kuid on otsustanud näpujäljelugeja asemel telefoni avamiseks kasutada silmatuvastustehnoloogiat. Tõenäoline on, et oma maksesüsteemi jaoks tuleb ka temal kasutusele võtta näpujäljesensorid.

Seni on sõrmejäljelugejad olnud kallimate telefonide tore lisavõimalus, kuid olukord on muutumas ning sõrmejäljelugemisega kaasnevate võimaluste hulk ja seda toetavate telefonide arv on kasvamas. Just sel põhjusel võiks, võib-olla isegi peaks ka sinu järgmisel telefonil olema sõrmejäljelugeja.

Allikas: Fingerprint readers are now essential

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid