Sõrmejäljelugeja Samsung S8 tagaküljel. Pilt: Androidcentral

Mõned aastad tagasi tundus, et nutitelefonid on valmis saanud – mis seal ikka nii väga enam muutuda saab? Siis tuli sõrmejäljelugeja, mis nüüdseks on isegi odavamate telefonide puhul elementaarne. See töötab kiirelt ja laitmatult. Endiselt on aga mobiilitootjad hädas sellega, kuhu see vajalik sensor paigutada.

Ei ole tootjat, kes ei sooviks esikülje ekraani laiendada, mis paneb insenerid ja disainerid pead murdma, kuhu paigutada nupud. Tehnoloogilise väljakutse lahendusi saab olla täpselt kaks – kas tagaküljele või siis ekraani sisse.

Mobiiltelefon Samsung_ Galaxy S8 tagantvaates. Pilt: Telia
Mobiiltelefon Samsung Galaxy S8 tagantvaates. Pilt: Telia

Aasta alguses välja tulnud Samsungi lipulaev S8 läks esimest teed. Avamiseks vajaliku sensori leiab tagakorpuselt, kohe kaamera kõrvalt. Lahendus on saanud kõvasti kriitikat, sest seda on ebamugav kasutada ja lisaks on oht vajutada kaameraläätsele, mis teeb selle mustaks. Tegu oli hädaabi-lahendusega, sest ekraani peal paikneva lugeja tegemine käis veel eelmisel aastal üle jõu.

Tulevik: sõrmejäljelugeja ekraani sisse ja silmaiirise lugeja

Ajal, kui maailm elab uue iPhone’i ja Samsung S9 ootuses, käivad kõlakad, et Apple üritab sõrmejäljelugeja paigutada ekraani sisse. Terve viimase dekaadi ehk kogu iPhone’i senise ajaloo on telefoni iseloomustanud nupp esikülje allservas. Üha laienevate ekraanide võidujooksul pole selleks enam kohta.

Ilmselgelt soovivad mõlemad suurtootjad tuua funktsiooni välja võimalikult kiirelt, aga samas ka töökindlana. Lipulaevade hinnaklassis ei saa lubada pooleldi töötavat lahendust. Samsung arendab edasi juba S8-ga tutvustatud silmaiirise lugejat, mis tähendab, et võibolla pole juba järgmisel mudelil enam nii väga vajadust nupu järele, mis telefoni avaks.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid