Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Nokia 6.1-l ei ole kõige teravam ekraan. Sel pole ka kõige kiiremat protsessorit või juhtmevaba laadimist, kuid sellegipoolest on see üks suurepärane telefon, mis näeb nii kõrvalt vaadates kui käes hoides välja palju kallim kui poehind arvata lubaks. Lisaks, seda ei ole absoluutselt piinlik panna lauale kõrvuti teiste tootjate oluliselt kallimate telefonidega.

Seega, Nokia 6.1 ei ole maailma parim telefon, aga sellest ei ole midagi, sest seda üritaval telefonil on ka lipulaevale vääriline hind. Praegusel ajal ei pea hea telefoni hõlma all end varjama pikad järelmaksuperioodid, “konksudega” lepingud või muul viisil meie rahalist vabadust piiravad tehingud, sest väga hea telefoni leiab juba alla 300 € eest ja umbes-täpselt nii palju üks Nokia 6.1 poes maksab.

 

Aga kui ei ole maailma parim, siis miks ma seda üldse tahtma peaks?

 

Kui oled sündinud 90-ndate alguspoolel, siis on tõenäoline, et oled mingil perioodil oma elus olnud kasvõi ühe Nokia telefoni õnnelik omanik (ja kui ei ole, siis pole Nokia nimi sulle ilmselt võõras tänu 9GAG-ile). Mõnus ja soe nostalgiapuhang tabab uue Nokia omanikku juba telefoni sisse lülitades, mil pärast hetkelist vaikusehetke kostub tuttav Nokia tune. Tõsi, võrreldes kunagiste rahvatelefonidega mängib uus telefon neid noote pisut rafineeritumalt.

Silmanurgast nostalgiapisarat pühkides tuleb tunnistada, et peale tuttava meloodia ei meenuta uus telefon rohkem mitte millegi poolest legendaarseid “originaal” Nokia-id, mis ei ole aga üldse halb. Pärast nuputelefonide taandumist areenilt paar aastat Microsoft-i käes veetnud Nokia kaubamärk on taas endiste Nokia juhtivtöötajate võimu all ning ajaloo prügikasti visatud Windows telefonid on asendunud võimekate Nokia Android telefonidega. Nimelt, uued Nokiad töötavad “puhtal” Android-il ehk puuduvad tootjapoolsed lisarakendused ning kasutaja saab “päris” Android-i kogemuse kolm korda soodsamalt kui poelettidel istuvate Google Pixel telefonidega. Tänu sellele saabuvad ka kõik turva- ja tarkvarauuendused telefonile varem kui paljude teiste tootjate mudelitele.

Nagu eelpool mainitud, ei pea telefoni oma välimuse tõttu taskupõhjas peitma. Alumiiniumist korpus on kätte võttes mõnusalt külm ja parajalt raske, esiküljel ilutseb tuttav logo ning ekraan kaardub servadest õige pisut. Tagaküljel asuva kaameraobjektiivi all tähistab kvaliteetset optikat kiri “Zeiss,” sõrmejäljelugeja on liigutatud selle alla ning sealsamas asuv minimalistlik graveeritud logo kinnitab, et oled ostnud Nokia ka siis kui telefon on keeratud näoga laua poole. Paremal küljel asuvad telefoni ainsad nupud (heli- ja sisselülitamisnupp), mis on samuti metallist ning “klikivad” vajutades meeldivalt ning tagakülje allosas paiknev kiri ütleb, et telefon on disainitud Soomes.

 

See kõik on tore, aga kuidas on tehniliste näitajatega?

 

Nokia 6.1 ei ole lipulaev ning ei ürita seda ka kuidagi olla. 5,5’’ tolline ekraan on küll Full HD resolutsiooniga, kuid siiski LCD ehk võrreldes kallimate mudelite AMOLED ekraanidega ei ole värvid nii erksad ja mustad nii sügavad. Sellegipoolest on videote vaatamine meeldiv ning enamus inimesi tõenäoliselt vahet oma silmaga tähele ei pane. Ekraan läheb vajadusel üllatavalt eredaks ja päikese käes telefoni kasutamisel probleeme ei ole. Tugevdatud Gorilla klaas 3 tagab, et ekraan oleks vastupidavam kriimustustele, kuid soovituslik on see siiski katta kaitseklaasiga.

Tehnilised andmed:

Ekraan: 5,5’’ 1920 x 1080 pxProtsessor: Snapdragon 630Sisemälu: 32 GB

RAM: 3 GB

Mälukaart: kuni 128 GB

Aku: 3000 mAh

Ühenduvus: USB C

Tagumine kaamera: 16 Mpix

Esikaamera: 8 Mpix

Android 8.1 (Oreo)

 

Võrreldes eelmise versiooniga (Nokia 6) on telefonil kiirem Snapdragon 630 protsessor ning jookseb juba karbist välja võttes puhtal Android 8-l (Oreo). Sisemälu on täiesti piisavad 32 GB, mida on võimalik suurendada kuni 128 GB mälukaardiga ja tänu kahe SIM-kaardi toele, saab mälukaardipesa kõrvale torgata ka lisa SIM-i. 3 GB jooksevmälu tagab, et rakendused avanevad kiiresti, nende vahetamisel ei ole märkimisväärselt suurt pausi ja isegi mängude mängimisel ei jäänud see hätta. 3000 mAh aku peab vaevata vastu terve päeva (konservatiivsemal kasutamisel rohkemgi) ning tänu kiirlaadimisele, laeb end täis vähem kui 2 tunniga.

Erinevalt paljudest konkurentidest on telefonil kaameraid 2 – üks ees ja üks taga. 16 MP tagumine kaamera teeb päevavalguses ilusaid pilte, värvid on tõepärased ja pildid teravad.

 

 

Pimedas või hämaras pildistamisel ei tasu loomulikult suuri ootusi kergitada, sest siis jääb pildile üpris palju müra. Videoid võib filmida kuni 4K resolutsiooniga, mida on soovitav teha aga kas statiiviga või väga stabiilse käega, sest videod kipuvad rappuma rohkem kui Full HD režiimis filmides. Kaamerarakendus on väga puhas ja meenutab pisut iPhone’i oma, mis on hea, sest teeb selle kasutamise lihtsaks ja meeldivaks.

 

 

8 MP esikaamera pildistab samuti päevavalguses hästi ning tänu lainurk läätsele mahutab ühele selfie’le ära kõik su kõrval olevad inimesed.

Ilmselt kõige olulisem on Nokia 6.1 puhul meelde jätta, et tegemist on stiilse disaini, puhta Android-i ja üllatavalt võimsa sisuga telefoniga, mis sobib ideaalselt neile, kes uue telefoni valimisel otsivad alternatiive Samsung-ile, iPhone-ile, Huawei-le ja teistele tavapärastele kahtlusalustele ning kes mäletavad veel Nokia hiilgeaegu, mil ükski soomlane ei jätnud esmatutvust tehes mainimata, et Soome Nokia on Nokia.

 


ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi