Sony valmistab kaamerasensoreid paljudele telefonitootjatele. Sealjuures ka näiteks Apple’ile. Nüüd on kaameratehnoloogia arendusega jõutud nii kaugele, et äsja Barcelona mobiilimessil avaldatud Sony Xperia XZ Premiumi kaamera võimaldab filmida tervelt 720 kaadrit sekundis rohkem kui Apple’i või Samsungi tippmudelid.

Telefonide kaamerad on aastate jooksul läinud nii heaks, et isegi filmitegijad võivad neid vabalt kasutada oma filmide ülesvõtmiseks. Sony uus sensor võib aga videote kvaliteeti tunduvalt parandada. Nimelt on ettevõte arendanud uue pildisensori, mis suudab filmida tervelt 960 kaadrit sekundis. Võrdluseks, iPhone 7 ning Samsung Galaxy S7 suudavad filmida “kõigest” 240 kaadrit sekundis ning aegluubis videot 1280 x 720 resolutsiooniga.

Uus kaamera tegi debüüdi Barcelona mobiilimessil Sony uusimas Xperia XZ Premiumi telefonis. Kuigi ettevõte on varem sarnast tehnoloogiat arendanud digikaameratele, ei ole nutitelefonidesse midagi sellist veel panna üritatud. Nüüd võib vaid ette kujutada, mida see tähendab Instagrami postitustele ning millise kvaliteediga aegluubis videoid on tulevikus oodata.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid