Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Sony andis kaheksajalale kaamera ning pani ta fotograafina tööle

#fotograafia #nutikad loomad #sony #Sony DSC-TX30

Uus-Meremaal asuvas Kelly Tarltoni Akvaariumis elab kaheksajalg Rambo, kes oskab Sony fotokaamerat kasutada ning enda akvaariumi ees seisvatest inimestest fotosid teha.

Kaheksajalad on äärmiselt intelligentsed loomad ning seetõttu ei ole liiga üllatav, et loomade käitumisekspert Mark Vette ühele ka fotokaameraga opereerimise selgeks õpetas. Tegelikult kuluski oktograaf Rambol uue oskuse omandamiseks ainult kolm katset. Käitumiseksperdi sõnul õppis kaheksajalg kiiremini kui õpib koer ning mõnel puhul ka inimene. Nüüd teeb kaheksajalg Rambo külastajatest sümboolse 2 dollari (umbes 1,8 euro) eest pilte ning kogu saadud tulu läheb akvaariumi muude kulude katteks. Kes nüüd lähiajal Uus-Meremaale satub ning soovib kaheksajala fotosessioonile minna, peab arvestama sellega, et Rambo ei tööta kaheksa tundi päevas.

Kaheksajalg sai nimeks Rambo, kuna õppimise käigus suutis ta ära lõhkuda kaks fotokaamerat.

Rambo kasutab pildistamiseks Sony veekindlat fotokaamerat Sony DSC-TX30, mis on spetsiaalse alusega kaheksajala akvaariumiseina külge kinnitatud. Kogu kampaaniat rahastab Sony, et reklaamida oma veekindlaid kaameraid ning juhtida tähelepanu kaheksajalgade kõrgele intelligentsuse tasemele.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid