Matemaatikas spikerdamine ja sohki tegemine ei ole hea viis õppimiseks, vaid on vaja mõista lahenduse käiku. Rakendus Socratic näitab peale vastuse ka tehte lahenduskäiku, mis teeb kodutööde tegemise ja eksamiks õppimise tunduvalt lihtsamaks.

Socratic aitab kodutöö lahendamisel teha sohki ja samal ajal ka natuke õppida. Rakendus võimaldab teha pildi tehtest (seda saab ka sisse trükkida, kuid pilt toimib paremini) ning annab peale vastuse ka vajalikud sammud lahenduseni jõudmiseks. Kasutaja soovi korral annab rakendus isegi detailsed seletused igast sammust.

Kui kirjutada rakendusse 2x+2=7x–5, annab rakendus 10-sammulise protsessi, mis annab lõpptulemuseks x=7/5.

Tegelikult on rakendus mõeldud vastama igale kooliküsimusele füüsika, bioloogia jne erinevate ainete kohta, kuid matemaatika on neist kõige põhjalikum. Teist tüüpi küsimustele läheb rakendus Google’ist vastust otsima. Kui lihtsamate küsimuste puhul tunneb rakendus küsimuse teema ära ning suudab näidata ka teisi teemasse puutuvaid allikaid, siis raskemate küsimuste puhul ei ole rakendus targem kui lihtne veebiotsing.

Socratic on praegu saadaval vaid iOS-ile.

Socratic pole ainus taoline rakendus. Aastast 2014 on saadaval ka äpp Photomath, mis sisuliselt teeb sama asja ning hiljuti välja antud tasulise versiooniga Photomath+ näitab samuti samm-sammult lahenduse käiku.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid