Allikas: Shutterstock

Vana hea klassika Tetrise omamoodi uusversioon, mis haarab esimesest “klotsist” ja hoiab tegevuses… minu puhul lõputult.

 

Idee on lihtne: liiguta erineva pikkusega klotse nii, et need moodustaksid rea, misjärel need kaovad ja tekib uus rida, mis vajab korda tegemist enne, kui saab haihtuda. Vaatamata lihtsusele või just tänu sellele on mäng sõltuvusttekitav. Omamoodi hüpnotiseeriv on taustaks mängiv meloodia, nauditav on kuulda, kuidas sirgeks aetud read mõnusal krõginal kaovad.

 

Allikas: Ekraanitõmmis
Allikas: ekraanitõmmis

 

Aeg-ajalt uusi mobiilimänge proovides olin igatsenud seda vanade mängude lihtsust ja selgust, naiivselt värvilist ja heatujulist värvilahendust. Jah, see mäng äratab nostalgilisi tundeid neis, kes on aastakümneid tagasi esimeste videomängudega kokku puutunud. Kuigi tuttav, on Slidey samas täiesti originaalne mäng, mis ei ürita Candy Crushi või mõne teise hiti seljas ratsutada.

Mängu teeb tõeliseks silmakommiks viimistletud visuaal ning läbimõeldud levelite süsteem. Võib mängida lihtsalt või proovida keerukamaid strateegiaid läbi viia. Raskemaks läheb nagunii, kui ühe rea asemel ilmub korraga kaks või kolm uut. Sõrmega klotse vasakule-paremale lohistades kaovad read ja tunnid, nagu neid poleks olnudki.

See on üks mängudest, mis ei saa kunagi otsa. Vähemalt senikaua, kuni torn ei ulatu üle ekraani ülemise serva. Oskuslikult tegutsedes jätkub mängurõõmu kasvõi lõputult. Slidey mängimiseks pole vaja internetiühendust, mistõttu see on hea kaaslane näiteks lennureisidel. Kuigi väga lihtne, tekib ometi mängu edenedes tunne, nagu sa muutuks selles paremaks. Nii et kokkuvõttes sõltuvusttekitav ja oma veidral kombel arendav mäng, mis on saadaval nii iOS-le kui ka Androidile.

 

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid