Skype`i uuendused ei võimalda rakendust vanemates telefonides kasutada

#skype #tarkvarauuendus #windows 10

Microsoft refokuseerib Skype’i peer to peer lahenduselt modernsema ja mobiilisõbralikuma pilvearhitektuuri peale. Kaob tugi vanematelt telefonidelt, mis ei kasuta Windows 10 opsüsteemi ning Androidi seadmete puhul muutub Skype kättesaadavaks versioonist 4.03. Muudatus jõustub oktoobri alguses.

Ettevõte plaanib endiselt toetada vanemaid töölaua versioone Windowsist – sealhulgas ka Windows XP-d. Mac OS X-i puhul säilib tugi siiski versioonist 10.10; lisaks iOS-i tugi, mis algab versioonist 8. Need muudatused on tuletatud Skype´i soovist kasutada platvorme, mida enamik skaipijaid kasutab.

Fookus Windows 10 opsüsteemile on seotud ilmselt Microsofti keskendumisega Windows 10 arendamisele. Aplikatsioonid, mis kasutavad universaalset Windows-platvormi, lubavad arendajatel kirjutada rakendusi, mis töötavad erinevatel seadmetel, olgu selleks siis telefon või töökohaarvuti.

Üks murekoht on see, et praegu kasutab Windowsi telefoni kasutajatest Windows 10 opsüsteemi ainult 10%, seevastu 78% kasutab Windows Phone 8.1-e. See ei pruugi suur probleem olla, arvestades asjaolu, et Microsoft on teinud paljudele hiljutistele Lumia telefonidele Windows 10 mobile´i kohandatavaks/kättesaadavaks.

Android-opsüsteemiga peaks olema vähem probleeme, kuna sobimatud seadmed peaks olema vanemad “säästuseadmed”, odavamad telefonid ja tahvelarvutid, millel tõenäoliselt Skype kasutust ei leia.

See paneb osa Windows-telefoni kasutajaid sundseisu, põhjusel, et Skype on üks Windowsi põhiteenuseid.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid