Kümme aastat pärast videokõnede loomist teatas Skype, et toob video grupivestlused ka mobiiltelefonidesse.

Grupivestlus telefonis. Foto: skype.com

Juba 10 aastat on möödas esimesest Skype’i videokõnest ning tervelt kuus aastat on mööda läinud ajast, kui Skype’i videokõnet sai teha ühelt telefonilt teisele. Nüüd jõuab kauaoodatud videokonverentskõnede funktsionaalsus lõpuks arvutitest mobiiltelefonidesse ja tahvlitesse. Konkureerivatel teenustel nagu Google Hangouts on videokonverentskõnede võimekus olemas olnud juba mõnda aega.

Viimase kümnendi jooksul on Skype’i kaudu videokõnesid tehtud ligi kahe triljoni minuti jagu – selle ajaga saaks igale maailma lapsele lugeda 10 tundi unejuttu või korraldada tunnipikkune tööintervjuu kõikidele tööealistele inimestele maailmas.

Pikalt oodatud funktsionaalsus jõuab nii Androidi, iOS-i kui ka Windows 10 nutiseadmetesse järgmiste nädalate jooksul. Kes uuendatud Skype’i teistest enne proovida soovib, saab end kirja panna Skype’i kodulehel.

Allikas: Skype’i blogi

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid