
Järjest rohkem oleme valmis mugavate teenuste ja funktsioonide nimel andma erinevatele firmadele oma kontakte, paroole, luba sisse lülitada mikrofoni ja võimaldama ligipääsu fotodele ning meilidele.
Programmi turvalisust hinnatakse lausa sõjaväe tasemele.
Aeg-ajalt, kui pereringis tuleb jutuks mõni “uudne” suhtluskanal nagu Messenger, WhatsApp või Skype, olen tähele pannud, et vanemate inimeste jaoks on kohe esimene küsimus turvalisus ja sealtmaalt ka huvi kaob. Paranoilised on ka paljud noored, kellel on kleepsud läpakakaamera ees (aga huvitaval kombel mitte telefonide selfi-kaameratel).
Krüpteeritud turvalisus
Kes aga kuidagi ei kannata, et tema öeldud laused või muud andmed võivad langeda halbade kavatsuste küüsi, selle jaoks on välja mõeldud rakendus Signal, mis kasutades krüpteerimist, tagab eriti turvalise suhtluse.
Seda saab teha nii tekstina klassikalises chat´i-vormis või kõnedena. Programmi turvalisust hinnatakse lausa sõjaväe tasemele. Seda kasutab küber-paljastaja Edward Snowden ja paljud teised, kelle jaoks on lausa eluliselt oluline garanteerida, et midagi ei satuks kolmandatesse kätesse.
Harjumine võtab aega
Audiokõnede tegemine tasuta programmi kaudu võimaldab välistada pealtkuulamise. Kirjutades saab saata ka pilte ja muid faile. Rakendus töötab üle andmeside ja wifi ning on täiesti tasuta, kui välja jätta kulu, mida kuutasuna mobiilse andmeside eest maksame nii ehk teisiti.
Sooritada saab ka grupivestlusi, kui on vaja maha pidada näiteks mõni salajane koosolek. Ma poleks üllatunud, kui Signalist saab eeloleval suvel hädavajalik tööriist nutiajastu Kalle Blomkvistidele.
See lahendaks nende mure turvalisuse pärast ja hajutaks pelguse uue tehnoloogia ees.
Pole veel jõudnud suguvõsa umbusklikumale seltskonnale äppi tutvustada. Kuigi see lahendaks nende mure turvalisuse pärast ja hajutaks pelguse uue tehnoloogia ees, jäävad nad ilmselt vähemalt esialgu siiski harjumuspäraste tavakõnede ja tekstisõnumite juurde. Sest nii on mugav.
Signal on tasuta saadaval Androidile ja IOS-ile.