Signal-sõnumirakendus kaitseb sinu iPhone’i häkkerite eest

#kasulikud rakendused #signal

Signal on üks populaarsemaid sõnumisaatmisrakendusi maailmas ja seda eeskätt tänu oma turvalisusele, mis saavutatakse tänu sõnumite igakülgsele krüpteerimisele. Selles artiklis aga ei räägi me mitte sõnumisaatmisest, vaid omadusest, mis muudab sinu iPhone’i sisu häkkeritele kättesaamatuks.

 

iPhone on üldiselt oma muukimiskindluse poolest tuntud. Tehnika areng on aga kahjuks jõudnud nii kaugele, et häkkerite ja jõustruktuuride kätte jõudnud seade, mille nimi on Cellebrite Physical Analyzer (Cellebrite’i füüsiline analüsaator). See seade tuleb käsitsi ühendada telefoniga, peale mida skaneerib see telefoni sisu ja loob sellest enda jaoks koopia.

Õnneks sattus üks selline seade Signal’i emafirma kätte ning kohalikud spetsialistid lisasid Signali tarkvarasse nutikad koodid, mis muudavad Cellebrite Physical Analyzer tegevuse täiesti kasutuks – seadme poolt telefonist tehtud skaneering on täiesti loetamatu.

Kõige toredam on see, et põhimõtteliselt ei pea sa Signali ise üldse kasutama, piisab kui see on su iPhone’i installitud ning kasutajakonto loodud.

Nagu öeldud, on iPhone üks turvalisemaid telefone maailmas. Samas aga, kui su telefon sisaldab midagi väärtuslikumat kui lihtsalt fotod perepuhkusest või vanaema juubelist, siis tasub endale see rakendus telefoni tõmmata täiesti tasuta SIIT.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid