Ilmselt enamus meist kasutab oma nutiseadmeid pisut enam kui vaja oleks. Väga kerge on erinevates situatsioonides võtta taskust või kotist nutiseade ja uurida näiteks, mis toimub parasjagu Facebookis, Instagramis või muudes sama ahvatlevates kohtades.

 

Õnneks tegeletakse selle probleemiga jõudsasti juba kõikjal maailmas ning üheks selleteemaliste pingutuste tulemuseks on rakendus Siempo. Siempo on spetsiaalselt Androidi jaoks loodud kasutajaliides-käivituspaneel (launcher), mis vähendab nutiseadme ahvatlust, muutes selle vähem ahvatlevaks. Selleks kasutab ta erinevaid meetodeid.

 

Kõigepealt muudab ta ekraani must-valgeks, et vähendada värviliste ikoonide ja ekraanividinate tekitatavat ahvatlust.

 

Seejärel eraldab ta sikud lammastest st tööks vajalikud rakendused aega raiskavatest rakendustest. Ajaraiskajad hakkavad telefonis muutma oma asukohta, et nende leidmine oleks aeganõudev ja tüütu ning juhuslikult neid juba näppima ei satu. Samuti saab meili või Facebooki teavituste saabumisele panna konkreetse aja näiteks igal pool- või täistunnil. Täiendava meetmena võib lisada telefoni ekraanile mingi mõjuva teate või lausungi, mis peaks aitama asjatust telefoninäppimisest eemale hoidma. Näiteks meeldetuletuse tegemata töödest või lihtsa hoiatuse stiilis ‘Hoia oma näpud telefonist eemal või muidu…’.

Käivituspaneel on esialgu veel beetafaasis, kuid seda saab juba praegu täiesti tasuta alla sikutada Google Play rakendustepoest.

 

 

 

 

 

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid