Seikluskindel Samsung Galaxy Tab Active 2 tahvelarvuti

#samsung #tahvelarvuti

Tahvelarvuti on kummaline formaat, ei ta idane ega mädane. Selle seadme populaarsus ei kasva ega kahane. Tundub, et tahvelarvuti on leidnud oma niši ning tuleb selle täitmisega hästi toime. Tegelikult ei peaks siin rääkima ainsuses, sest tahvelarvutite perekond on usinalt siginud ning saadaval on mudeleid kõige erinevamate vajaduste tarvis.

 

Oma kasutajaniši on leidnud ka Samsung Galaxy Tab Active 2 tahvelarvuti. Kui tavaliselt seostuvad tahvelarvutid meile kontorite, haridusasutuste jms ontlike kohtadega, siis Samsung Galaxy Tab Active 2 tahab astuda mõne sammu kaugemale. Sinna, kus tõsised inimesed teevad tõsist tööd. Või siis vähemalt sporti. Tab Active 2 peaks oma loomu poolest otsima vesiseid ja põrutusrohkeid keskkondi, sest tegu on ju põrutus- ja veekindla nutiseadmega. Mina kasutasin seda suure eduga näiteks vannis, kuhu ma pelgan oma isiklikku iPad Mini kaasa võtta, sest viimane võib mu sõrmede vahelt vette sulpsatada, kui ma kogemata uinuma peaksin.

 

Välimus

 

Veenva välimusega Tab Active 2 tahvelarvuti on midagi sellist, mida Indiana Jones ostaks. Tänu tahvliga samasse komplekti kuuluvale ümbrisele on vähemalt välimuse järgi midagi mehelikumat raske tahvelarvutite seas sellele vastu panna.  Maskuliinse, isegi militaarse ümbrisega ilmselt naissoo seas loorbereid ei lõika, kuid ilmselt pälvib see näiteks kaitseliitlaste tähelepanu ja sooja poolehoiu. Olles ka ise meessoo esindaja, mulle selle disain pigem meeldib, kuigi see on teravas vastuolus näiteks Apple’i esteetikaga. Aga eks eesmärk pühendab abinõu. Ümbrisele lisab veelgi volüümi ehk massi sellesse integreeritud puutepliiatsi hoidja, mis iseenesest on väga mugav. Kokkuvõtlikult on tahvel sedavõrd isase välimusega, et tekib tunne, nagu võiks sellega naelu seina lüüa. Igaks juhuks seda siiski ei soovita.

 

Allikas: Samsung

 

Teine asi, mis Tab Active 2 juures ilmselt vastakaid tundeid tekitab, on füüsilised nupud. Kuigi paljude tootjate ja kasutajate jaoks on need ehk arhailised, siis vähemalt minule tundusid need igati otstarbekohased ja kindlasti mingites karmimates oludes, kui valitsevad minu korteris, eelistaksin kasutada just füüsilisi nuppe. Ning neid nuppe on kokkuvõttes päris palju – isegi ekraani alaservas on neid kolm, lisaks veel külgedel asuvad.

 

Kasutamine

 

Ehkki ekraani suuruse poolest (8 tolli) on Tab Active 2 pigem ühekäetahvel, lisab vee- ja põrutuskindel ümbris sellele sedavõrd massi ja mõõtu, et mugavam on seda siiski hoida kahe käega. Samas on kummine kest käe all mõnus ja mittelibisev nagu paljud plast- või metallkestas nutiseadmed. Paraku pole eriti mugav komplektis olev puutepliiats. Vähemalt minu sõrmedele tundus see liiga peenike. Samas aga oli päris mugav tahvli lukustatud ekraanile oma ideed kohe üles tähendada ilma rakenduste rägastikku tungimata. Tegelikult on see vist esimene kord, kui ma Samsungi enda tarkvara kohta kiitvaid sõnu kirjutan. Samas aga oleks tahtnud tahvlis endas näha rohkemgi võimalusi, st rakendusi puutepliiatsi kasutamiseks.

 

Allikas: Samsung

Samsungi näotuvastuse kohta seevastu sama kiitvaid kommentaare jagada ei saa. Vahel töötas see hästi, vahel aga mind ära ei tundnud. Umbes iga teine kord avanes tahvel mu näo peale. Küll aga töötas kenasti ja nobedalt sõrmejäljelugeja.

Kiitvaid sõnu tahaks öelda ka Tab Active 2 aku kohta. Eks see kõik sõltu muidugi kasutusintensiivsusest, kuid minu keskmist sorti veebisurfamise ja väikest viisi mängimisele pidas tahvel pingevabalt 3–4 päeva vastu.

Tahvli enda raudvara on üpris keskpärane, hoolimata sellest, et Tab Active 2 kannab Galaxy perekonnanime. Ehkki protsessor on 8-tuumaline, on see ka kogu kompoti kõige kõvem sõna, sest ülejäänud komponentidel on omajagu arenemisruumi – 3 GB muutmälu, 16 GB põhimälu, 8 MP kaamera ning mis eriti nukker – 1280 x 800 resolutsiooniga TFT-ekraan. Arvestades Samsungi Galaxy-seeria nutitelefonide ekraane, oleks siin oodanud pisut suuremat pingutust. Kuigi iseenesest ekraan on igati terava ja erksa pildiga ja virisemiseks tegelikult põhjust ei peaks olema.

Keskpärane raudvara jätab paratamatult oma jälje ka tahvli sooritusele. Kuigi mingeid konkreetseid etteheiteid mul pole, liiguvad rakendused, näiteks Facebook, minu iPad Minis lihtsalt sujuvamalt. Ilma võrdlusmomendita aga poleks mul ilmselt olnud ka põhjust nina kirtsutada.

Lisaks vee- ja põrutuskindlusele on Tab Active 2-l veel üks omadus, mis minu poolest võiks olla kõigil kuni 8-tollise ekraaniga tahvelarvutitel – telefon. Peale wifi ja 4G ka põhimõtteliselt täisfunktsionaalne telefon! Tõsi küll, tahvli suurus muudab selle kõrva juures hoidmise ebamugavaks, kuid siin tulevad appi erinevad hands free võimalused. Olgu selleks siis kõrvaklapid või lihtsalt seadme kõlari kasutamine. Telefonikõlari kasuks räägib veel üks lisavõimalus, millega Samsung seadme varustanud on – spetsiaalset funktsiooni kasutades saab kõlarile lisada võimsust.  Nii kuuldavus kui ka kõnekvaliteet ei jää alla tavalisele telefonile.

Kogu testperioodi aja kahetsesin pisut, et ei suutnud seadmele pakkuda piisavalt ekstreemseid tingimusi, olgu siis metsaradadel või laineid kündes, et seadme vastupidavust tõsisemale proovile panna. Siis aga taipasin, et tavaline vanniskäik võib juba olla piisav pinge, arvestades seda, kui kergesti tahvel uniste sõrmede vahelt vanni võib pudeneda. Sest just sellel põhjusel olen ma nii oma telefoni, tahvli kui ka e-lugeri vannitoa ukse taha jätnud. Seega ei pea Tab Active 2 tingimata kasutama mingites rasketes ja töistes tingimustes, vaid selle taga võib veeta hoopis meeldivaid hetki.

 

Kokkuvõtteks

 

Minu käest on läbi käinud mitmeid Samsungi tahvelarvuteid, kuid Samsung Galaxy Tab Active 2 suutis jätta mulle kõige positiivsema mulje tänu oma võimalustele ja veekindlusele. Hoolimata keskpärasest ekraanist ja raudvarast pakkus ta mulle selliseid positiivseid emotsioone, mida veel ükski teine nutiseade pakkuda pole suutnud. Mis siis, et ma ei läinud temaga otsima peidetud varandusi, vallutama mäetippe või tundmatuid saari… Piisab sellestki, et sain olla temaga koos rahulikult… soojas vannis.

 

 

 

 

 

 

 

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid