Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Allikas: Dan Strömberg

See Eesti suurfirma juht kasutab kõrghoones liikumiseks vaid treppi

#tervis #tervisesport

Telia Eesti juhatuse esimees Dan Strömberg on valinud ettevõtte uues büroohoones liikumiseks aktiivse ja tervisliku joone – nimelt eelistab ta kõrghoones erinevate korruste vahel liikumiseks kasutada treppi.

 

Eelmise aasta maikuus avati Tallinnas Mustamäe tee alguses Telia Eesti uus ja moodne 14-korruseline büroohoone.

Kuna uus hoone on ehitatud tegevuspõhise kontori põhimõtteid järgides, puuduvad töötajatel, meeskonna juhtidel ning ka juhtkonna liikmetel isiklikud töölauad ning hommikuti tööle tulles saab iga inimene valida endale just selle päeva tegemisteks sobiva töökoha.

Ainsana on hoones oma “tuba” Telia Eesti juhatuse esimehel Danil, kelle 11. korruse töökabinetis peetakse ka näiteks juhtkonna iganädalasi koosolekuid. Mida aga palju ei tea, on see, et igal hommikul – ning mitmeid kordi ka tööpäeva jooksul – kasutab Strömberg maja alumiste ja ülemiste korruste vahel liikumiseks vaid treppi.

Sel aastal 60. juubelit tähistav Strömberg harrastab regulaarselt tervisejooksu ning armastab purjetada. “Trepijooks” on tema jaoks aga huvitav lisaväljakutse, mis võimaldab ka pikkadel tööpäevadel kontorist lahkumata väike trenn ära teha.

“Kui me eelmisel aastal uude hoonesse kolisime, oli igal hommikul mööda treppi 11. korrusele ronimine omamoodi väljakutse. Olen saanud seda nüüd pea aasta jagu harjutada ning tulemused räägivad enda eest – korrused mööduvad üsna kiirelt ja kergelt,”  sõnas Strömberg.

Kuigi Telia büroohoones on ka mitu lifti, eelistab üha suurem hulk töötajaid sarnaselt Daniga kasutada hoones liikumiseks treppi. Praeguseks on hoones avatud ka omanäoline terviserada, mis on eri korrustel tähistatud spetsiaalse infoga, kulgedes mööda treppe 1. korruselt 14. korruseni.

 

 

Foto - Jake Farra

 

Märtsi alguses toimus Telia töötajate osavõtul ka esimene trepijooksu võistlus, kus kõik huvilised said proovida, kui kiiresti õnnestub neil kondimootori abil esimeselt korruselt viimasele jõuda. Kiirematel kulus selleks veidi enam kui üks minut.

 

 

ehk Digitark R@igo usub, et kuna (digi)tehnoloogia pakub täna võimalust efektiivsemalt tööd teha, mõnusamalt meelt lahutada ja mugavamalt oma igapäevatoimetusi ajada kui kunagi varem, oleks patt seda mitte kasutada.

Kommentaarid