Kuidas kuvada telefoni pilt teleri ekraanile?

#nutitelefon #nutiteler
3 min lugemine

Ajal, mil valdav enamik inimestest omab nutitelefoni ja ka suurem osa teleritest on külge saanud mingit sorti nutivõimekuse, muutub üha aktuaalsemaks nende kahe seadme omavaheline sidumine.

 

Youtube keskkonnas on valikuid ja otsinguid palju mugavam teha telefoniga. Leitud sisu vaatamine aga jällegi on kordades mõnusam suuremalt teleri ekraanilt. Sama asi kehtib ka fotode puhul. Suur osa pilte tehakse tänasel päeval telefonidega. Nende fotode hilisem vaatamine suurest telekast on taas midagi muud kui telefonist.

Youtube TV ekraanile saatmine on tehtud üsna lihtsaks. Nimelt leiab enamikel seadmetel otse Youtube video juurest vastava nupukese. Piltide puhul on võimalusi rohkem ja see sõltub mõneti ka tootjast. Osadel juhtudel saab neid otse jagada, teistel tuleb kasutada mingit rakendust, mis on reeglina telefonis ikkagi juba olemas. Kokkuvõtteks aga on tulemuseks piltide või siis kogu telefoni ekraani peegeldamine telerisse. Kuna see on ka mitmel muul juhul väga kasulik omadus, siis seda võimlaust nüüd tutvustamegi.

 

Mida tähendab ekraani peegeldamine?

 

Nagu nimest lähtub, on ekraani peegeldamine ehk screen mirroring funktsionaalsus, mille käivitamisel kuvatakse kas osaliselt või täielikult telefoni pilt teleri ekraanile.

Selle kasutamiseks peab olema täidetud kolm eeltingimust. Esiteks nutitelefoni olemasolu, teiseks nutiteleri olemasolu ja kolmandaks nende ühendamine samasse WiFi võrku. Kui nutitelerit ei ole, saab tegelikkuses kasutada ka kolmanda osapoole seadet nagu Chromecast vms.

 

Kuidas kasutada?

 

Sõltuvalt tootjast tuleb peale eelpool toodud tingimuste täitmist käivitada vastavat võimalust pakkuv funktsionaalsus. Näiteks Samsungi puhul Smart View nimeline rakendus. See hakkab käivitamisel otsima ühilduvaid seadmeid ja kuvab need nimekirjana ekraanil. Peale mõne valimist ja küsitavate lubade andmist ühendatakse telefon ja ekraan. Mõnel juhul küsitakse ka teleri ekraanil kuvatava pin koodi telefoni sisestamist, kuid peale nende toimingute tegemist ongi nutiseadme sisu suurelt teleris näha. Ka enamikul teistel tootjatel on küll muude nimedega, kuid sisult sama asja tegevaid rakendusi. Seega tasub pakutavaid võimalusi lähemalt uurida ja tõenäoliselt saab telefoni ja teleri omavahel üsna kerge vaevaga suhtlema.

 

Miks see hea on?

 

Piltide vaatamisest oli eelpool juba juttu, aga tegelikkuses on üks väga hea põhjus ekraani peegeldamiseks veel.

Nimelt saavad näiteks Telia TV rakenduse kasutajad kodust eemal ehk näiteks välismaal puhkusel viibides nii hotellis asuva teleri ekraanilt tuttavat Telia TV-d vaadata.

Selleks tuleb TV rakendus telefoni paigaldada, ennast autentida ja nii omale luua mobiilis telekanalite vaatamise võimalus. Kui nüüd hotelli teler juhtub omama nutisisu ja seda on võimalik telefoniga ühendada, saabki kodused telekanalid mugavalt suurele ekraanile saata.

 

Kokkuvõtteks

 

Kokkuvõtteks saab öelda, et oma telefoni poolt pakutavate võimalustega tasub tutvuda. Nii võib avastada mitmeid väga kasulikke, kuid siiani kasutamata funktsioone ja ekraani peegeldamine on kindlasti üks sellistest.