Samsung xCover 5 – telefon keerulisematesse oludesse

#samsung
5 min lugemine

Praeguse aja nutitelefonid on enamasti võimsad ja näevad väga head välja, kuid füüsilises mõttes paraku pigem õrnad. Seega võib juhtuda, et väljas matkates või raskemat füüsilist tööd tehes, jääb tavapärase telefoni korpus nõrgaks ja mõne äkilisema liigutuse või kukkumise tagajärjel ongi omanik oma nutikast sõbrast ilma.

 

Siin tulevadki mängu rugged korpusega seadmed, mis on spetsiaalselt mõeldud keerulisematesse oludesse ning tavapäraste telefonidega võrreldes hulga vastupidavamad.

Üheks selliseks on ka Samsung xCover 5.  Erinevalt paljudest teistest omasugustest, on siin aga tegemist aparaadiga, mis on omale saanud küllaltki viisaka välimuse.

 

Esmamulje

 

Esimese hooga ei tundu xCover tegelikult üldsegi „töömehe“ telefonina. Vähemalt eespoolt vaadates on see heas mõttes peaaegu tavapärane ehk omab suurt klaaspinda ja seda ääristavaid üsnagi õhukesi servi. Tegelikkuses on siin küll tegemist trikiga, sest ekraan selle klaasi all on siiski tunduvalt väiksem ning asub korpuse äärtest kaugemal. Lisakaitse tagamiseks on korpuse servad tehtud veel ekraanist õige pisut kõrgemad. Ekraan ise on aga tänapäeva mõistes harvaesinevalt väike, vaid 5,3 tolli suurune. Samas aga on see tegelikult isegi hea. Nimelt mahub telefon seetõttu kergemini taskusse ja seda saab mugavamalt ühe käega kasutada.

 

 

Kuna seade ei ole ka eriti paks (vaid 9,2 mm.), ongi üldmulje küllaltki kerge ning rugged telefonidele omast raskepärasust on suudetud vältida. Pisut reedavad tavapärasest suuremat vastupidavust vaid korpuse küljed ja tagumine pool. Need on nimelt valmistatud plastikust ja on libeduse välimiseks saanud omale mustri. Seega on xCover 5 välimuse poolest täitsa viisakas ja otseselt töömehe telefoni muljet ei jäta. Kui üldse, siis on tunne ehk lihtsalt pisut vanamoodne.

 

Kasutamine

 

Telefoni reaalselt kasutama hakates, süveneb see retro tunne veelgi. Nimelt selgub esimese asjana, et vanade aegade kombel on seadme tagumine kaas eemaldatav ja telefoni akut saab ise vahetada. Kunagi väga levinud lahendus on praegu tõeliselt harjumatu. Ka SIM kaardi sisestamiseks on vaja aku ära võtta ja kuigi see tundub kohmakas, on tänu sellele lähenemisele võimalik vajadusel SIM ja mälukaart ilma spetsiaalse tööriistata ja paljaste kätega suvalisel ajahetkel ära vahetada. Lisaks saab vajadusel tegelikult nii tühjaks saanud aku laetuga asendada.

Vana kooli radadele viib ka väike ekraan, mis paljastab sisselülitamisel üleval ja all küllaltki soliidseid servad. Need muudavad pildi visuaalselt väiksemaks ja kõik tundub seetõttu kuidagi lihtsakoeline. See tunne on aga petlik, sest tegelikkuses on seadmel kenasti Androidi uusim versioon ja kõik tänapäevased funktsioonid. Kõik kes on varasemalt Samsungi telefone kasutanud, leiavad eest tuttava välimuse ja olemusega menüüd.

Ainus asi, mis xCoveril puudub, on sõrmejäljelugeja. See on eeldatavasti vastupidavuse tagamiseks ära jäetud. Seega tuginetakse kas traditsioonilisele ekraanimustrile, pin-ile või näotuvastusele. Kuna nimetatud lahendused on iseenesest toimivad, siis mõne aja möödudes sõrmejäljelugejast suurt puudust ei olegi.

 

 

Tippseadmetega võrreldes on ära jäetud ka juhtmevaba laadimine ja ekraanil puudub alati sees funktsionaalsus, kuid olemas on jällegi kõrvaklapipesa. Nii saab kasutada tavalisi juhtmega kõrvaklappe ja telefoni ühendada vanemate audiosüsteemidega.

Veel leidub xCoveri küljel eraldi punakate servadega nupp. Seda saab vastavalt vajadusele programmeerida ja nii telefoni kasutamise mugavamaks muuta. Näiteks saab määrata, et lihtne vajutus aktiveerib taskulambi ning pikk avab kaamera või mingi sageli kasutatava programmi. Tegelikkuses on see päris mugav ja käepärane lahendus.

 

Riistvara

 

Mis puutub riistvarasse, siis lipulaevadega võrreldavaid komponente ei kasutata, kuid olemasolevast piisab, et põhilisemate asjadega toime tulla. Protsessor on keskklassi kuuluv Samsungi enda Exynos 850, põhimälu aga 4GB. Koos 64GB sisemise mäluga sellest enamikele tavakasutajale tegelikkuses piisab. Kel on soovi rohkema salvestusruumi järele, saab kasutada ka kuni 1TB suurust mälukaarti.

Veidi rohkem annab negatiivses võtmes aga tunda ekraan. Kuna see ei ole mitte AMOLED vaid TFT, siis teatud oludes on pilt veidi tuhmim ning mitte nii ere, kui see võiks olla. Pisut parem võiks olla ka vaatenurk ja värvid, mis jätavad AMOLED-i kõrval kergelt luitunud mulje.

Kaamera omab 16 Mpix sensorit ja võimaldab filmida ka Full HD videot. Tänu ühe objektiiviga lahendusele ei saa aga teha lainurk fotosid ning ka zoom-i ulatus pole kuigi suur. Samas aga on välk kahe LED-iga ning kokkuvõttes saab oluline üles pildistatud. Ilupiltide tegemiseks on teised (kordades kallimad) telefonid.

 

Kokkuvõtteks

 

Samsung Galaxy xCover 5 on kokkuvõttes vastupidav nutitelefon, mis peaks sobima nii matkale kui tehasesse. See on piisavalt väike, kuid tugev ning seda on tegelikult tänu libisemiskindlale korpusele mugav kasutada. Selle välimus ei ole küll väga edev ning teatud mõttes tundub kogu pakett isegi pisut vanamoodne, kuid sellega harjub ning antud juhul ongi rõhk pigem funktsionaalsusel. Seda aga ilma liigse kummise ja karuse olekuta.

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi