Erinevate aktiivsusmonitoridega saame hõlpsalt lugeda päeva jooksul astutud samme, mõõta pulssi ning isegi stressitaset ja une kvaliteeti, kuid oma tervise üle kontrolli haaramiseks ainuüksi neist veel ei piisa.

Korea tehnohiid Samsung töötab selle nimel, et aktiivsusmonitorid senisest veelgi funktsionaalsemaks muuta ning juba on töös nn bio-protsessor, mis mõõtmetelt küll väike, kuid täis senisest rohkem nutikaid sensoreid, mis muu hulgas suudavad mõõta keha rasvaprotsenti, stressitaset, skeletilihaste massi, südame löögisagedust ja rütmi ning nahatemperatuuri.

Uut tüüpi protsessoril on potentsiaali muuta kogu aktiivsusmonitoride turgu, tehes need tervise jälgimise lahutamatuks osaks ning andes kandjale senisest veelgi väärtuslikumat informatsiooni tema tervislikust seisundist. Samsungi sõnul on uue bio-protsessori peamiseks eeliseks selle väike suurus ning kindlasti ei piirduta ainult nutikellade ning aktiivsusmonitoridega, vaid arenduses on ka teisi seadmeid.

Lisafunktsionaalsuse arendamise vajaduseni jõuti tänu tarbijate järjest kasvavale terviseteadlikkusele ning tervisenäitajate jälgimise huvile. Uue protsessori tootmine juba käib ning on Samsungi seadmetest leitav alates 2016. aasta esimesest poolest.

Allikas: Samsung

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid