Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Teavitustulukese vilkumine pole just kõige vingem Android-telefoni funktsioon, aga see on üks väga kasulik lahendus, mis kasutaja tähelepanu saabunud märguandele viib.

Kui vilkuv LED-märguandetuli võib kahe silma vahele jääda, siis Samsung pakub välja alternatiivi: Samsung Smart Glow on uus viis anda kasutajale märku, kui on vastamata kõne, uus sõnum või teade aku tühjenemisest. Smart Glow on ümmargune, värviline ja helendav LED-riba ümber tagumise kaamera silma. Uut märguandetuld näeb selle paigutuse tõttu ka siis, kui telefon on kasutaja poole tagumise küljega.

uutmoodi märguanded

Smart Glow tuleb esimesena Galaxy J2 (2016) telefonile, küll pole veel teada, kas see funktsioon tuleb ka Samsungi lipulaevadele. Smart Glow teavitustuli toimib sarnaselt nagu kõik tavalised LED-märguande tuled – muudab värvi vastavalt erinevatele teavitustele. Lisaks saab Smart Glow puhul vastavalt saatjale või rakendusele valida, mis värvi on erinevad märguanded.

Ühtlasi saab valida, millised teavitused on tähtsamad ja need vastavalt märkida, et telefon annaks märku teisiti – erineva värvikombinatsiooni või valgusmustritega. Sarnaselt kasutab Samsung edge-mudelitel kumera ääre lahendust, kus kuvatakse kõnede korral erinevaid värve.

Parimad ENDLId

Smart Glowl saab olema ka üks teine kasutusvõimalus – nimelt aitab see funktsioon kasutajat selfide tegemisel. Tagumise kaameraga on üsna tülikas endast pilti teha, aga Smart Glow annab sinise tulega märku, et nägu on pildil ja paari sekundi pärast teeb telefon pildi ära.

Nutiseadmete tagumine kaamera on alati tunduvalt parem kui esikaamera, seega tulevad ka selfid tagumise kaameraga palju kvaliteetsemad.

Telefoni tagumine kaamera oleks uus selfi-kaamera!

Ühesõnaga, Samsung on taasleiutanud märguandetule. Siiani pole teada, kas see funktsioon tuleb ka teistele mudelitele, kuid siiski on tegemist väga põneva ja uudse lahendusega, mis annaks nutiseadmele rohkem võimalusi.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid