Samsungi pakutud idee kasutada globaalse 5G internetivõrgu loomiseks satelliite võib interneti teha kättesaadavaks ka raskesti ligipääsevates kohtades.

Orbiidil lendavad satelliidid.
Orbiidil lendavad satelliidid.

Samsungi arendusosakonna juhi Farooq Khani idee hõlmab 4600 madalalt lendavat satelliiti, mis suudaksid maailmale pakkuda igas kuus andmemahtu kuni üks zetabait ehk sada miljonit terabaiti.

Ekspertide hinnangul kahekordistuvad järgmise viie aasta jooksul inimeste ootused internetiteenuse osas ning kui Khani idee teoks saab, lõikaksid sellest kasu nii teenuste pakkujad kui ka nende kasutajad.

Khani idee kohaselt tuleks kuni 1500 km kõrgusele orbiidile saata suur hulk satelliite, mis Maalt interneti meie seadmetesse kiirgaks. Sellisele kõrgusele saadetavate satelliitide tootmine ja orbiidile saatmine on kõrgemal orbiidil lendavatest satelliitidest soodsam ning madalamad satelliidid suudaksid edastada ka suuremaid kiiruseid.

Satelliidid suudaksid edastada andmesidekiirust kuni 1 Tb/s

Samsung ei ole esimene ettevõte, kes interneti kättesaadavust globaalsel tasandil parandada soovib. Facebook proovib praegu välja arendada päikesepatareidel töötavaid internetidroone ning Google investeerib üle miljardi dollari oma SpaceX programmi. Tihe konkurents aitab asjade käiku kindlasti kiirendada, et juba varsti saaksime veelgi kiiremat internetti kasutada olenemata sellest, kus me parasjagu asume.

Allikad: Mobile internet from the Heavens /  Samsung theorizes globally affordable 5G Internet using low Earth orbit satellites

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid