Kumerdatud ekraaniga Samsung Galaxy S6 edge.

Samsung tõi märtsis Mobiilse Maailma Kongressil osalejate ette kaks uut tippklassi nutitelefoni Galaxy S6 ja Galaxy S6 Edge. 
Testisin S6 Edge’i põhjalikumalt ja võin öelda, et uue tippmudeli paeluvaimateks külgedeks on kahtlemata silmapaistev disain, võimekas kaamera ning tippmudelile vääriline jõudlus.

Loe kindlasti ka Martin Paju kirjutatud Samsung Galaxy S6, S6 Edge ja Apple iPhone 6 võrdlust!

Uutes mudelites on disaini ja tehnoloogia osakonna koostöös sulandunud ühte alumiinium ja klaas, mis koos moodustavad hästi käes istuva terviku. Tagumine paneel on saanud Gorilla Glass 4 katte, mis tähendab, et Samsung on ajaloo prügikasti heitnud kunstnahku meenutavad plastkaaned.

Edge on ilus vaadata, mugav käes hoida

S6 Edge juures on disainerile antud S6st veelgi vabamad käed. Tehnoloogia osakonna klaasimeistrid on disaineri nägemuse meisterlikult lõpuni vormistanud. Seal, kus tagakaanest algav alumiiniumi kumerus peaks jätkuma, saab alguse hoopis ekraani kumer serv, mis sujuvalt kaardub sirgeks ekraaniks. Et siis teisest küljes uuesti kaarduda ning kokku saada metallist raamiga.

Galaxy S6 Edge'l on moodsad kumerad servad ja soliidne klaasist ning metallist disain. Foto: Samsung
Galaxy S6 Edge’l on moodsad kumerad servad ja soliidne klaasist ning metallist disain. Foto: Samsung

Esimesed arglikud katsetused leida sõrmede vahel kindel tugi viivad õige pea tõdemuseni, et see kumerate klaasservadega nutifon istub kätte väga hästi ning ei pudene kuhugi. Alt ja ülalt vaates on õekesed identselt metalsed ning kõik liidesed on koha leidnud raami põhjas. Tavapärase USB-liidese kõrval on nii 3,5 mm kõrvaklapi liides kui ka monokõlar.

Valikus on neli erinevat värvilahendust – must (Black Sapphire), valge (White Pearl) ja kuldne (Gold Platinum). Hiljem lisandub smaragdroheline (Green Emerald). Seejuures, valge mudeli ekraan ei võta külge sõrmejärgi, võrreldes testis olnud musta värvi mudeliga.

Oluline info ooterežiimis ekraanile

Samsung Galaxy S6 Edge kumerad servad – mida see annab? Tegemist on esimese Android telefoniga, mis suuteline öörežiimil kuvama ekraani pikemas servas kellaaega ning asukoha temperatuuri! Kui telefoni serva näpuga silitada, ilmuvad eelnevate asemele vastamata kõnede ja saabunud meilide info.

Samsung Galaxy S6 Edge ooterežiimi vaade. Allikas: Samsung
Samsung Galaxy S6 Edge ooterežiimi vaade. Allikas: Samsung

Korraga küll mõlemat serva kasutada ei saa, kasutaja peab valima oma eelistustest lähtuvalt vasaku või parema serva. Vürtsi lisamiseks saad servale kinnitada viis lemmikkontakti, mis saabuva kõne, SMSi või meilisõnumi peale ekraani serva täieliselt üle värvivad. Nii näeb kasutaja ka kummuli oleva telefoni korral, et keegi oluline inimene temaga ühendust soovib saada.

Võimas jõudlus, terava pildiga ekraan

Jõudlus on tippmudeli vääriline. Protsessor Exynos 7420 on kaheksatuumane, neist neli tiksuvad 2,1 GHz ja ülejäänud 1,5 GHz taktsagedusel ning suudavad koos Mali T760 GPU-ga jooksutada mistahes rakendusi 3GB RAM mälus. Kõik, olgu selleks rakendused, mängud või veebis sirvimine, toimub sujuvalt, ilma mingi viive või läägita. Ainus rakendus, mis suutis keset ekraani 2 cm musta kastikese tekitada oli Postimehe äpp. Ja siin on mul kõhklus, et tegemist on PM ja Lollipopi omavahelise möödarääkimise, mitte telefoni võimekuses.

AnTuTu testi tulemused kinnitavad, et S6 Edgel on suurima pikslite hulgaga ekraan. Allikas: AnTuTu, Heigo Enslingu jäädvustus
AnTuTu testi tulemused kinnitavad, et S6 Edgel on suurima pikslite hulgaga ekraan. Allikas: AnTuTu, Heigo Enslingu jäädvustus

Ekraanilt on võimatu leida üksikut pikslit, sest 5,1 tollise ekraani resolutsioon on 1440 x 2560, mis teeb pikslitiheduseks 576 ppi. AnTuTu testitulemus kinnitab eelnevat kogemust, näidates tulemuseks 69154 punkti. Nagu juuresolevalt pildilt näha, on võit mäekõrgune.

AMOLED ekraan ei tohiks teooria järgi läbi kumada, aga minu käes oleva isendi ekraani ülemine ja alumine serv kumasid öörežiimis küll veidi läbi. Nagu oleks nende servade taga ääreleedid kumamas.

Akut veidi enam kui ööpäevaks

Aku oma 2600 mAh mahtuvusega ei ole konkurentide silmis mingi hiiglane, kuid tavapärase kasutuse korral jagub akut rohkemaks kui ööpäev. Loomkatse kaks korda poolteist tundi Waze’ga navigeerimist koos Spotify kasutamisega, mis jagunes küll kahe päeva peale, andis jäägiks veel neli tundi kasutusaega. Kusjuures nende kahe päeva jooksul sai ka telefoni kaamera paraja koormuse.

Täpsem sõrmelugeja, mugav TouchWiz kasutajaliides

Samsung Galaxy S6 Edge hinnad ja mudelid

  • S6 Edge 32 GB mälu – 849 €
  • S6 Edge 64 GB mälu – 949 €
  • S6 Edge 128 GB mälu – 1049 €

Kui sulle nendest mälumahtudest ei piisa, saad algseadmistamisel valida kaheks aastaks lisaks 100 GB kettaruumi Microsoft Onedrive pilves. MicroSD mälukaardi pesa seadmes enam ei leidu.

Sõrmejäljelugeja on muutunud täpsemaks ning kasutamiselt mugavamaks võrreldes eelmiste mudelitega S5 ja Galaxy Alpha. Esimese hooga sai seadistatud nimetissõrm, aga see ei osutunud igapäevasel kasutamisel eriti mugavaks. Pöidla lisamine muudab elu lihtsamaks ning annab võimaluse ekraani avamiseks ka autohoidikus.

TouchWiz kasutajaliides koos oma rakendustega annab kasutajale vabamad käed, lubades ekraanidelt kustutada endale mittevajalikud rakendused. No ei sobi mulle tervet ekraani kattev S Kalender, parem lahendus on sündmuste listi kuvav Simple Calender.

S Health ei lase tervisel meelest minna

Aktiivne liikumine on hea vormi aluseks ning S Health aitab selle vormimisele delikaatselt kaasa. Nii saab seadistada meeldetuletuse, mis iga tunni tagant meenutab, et oled passiivselt istunud ning nüüd on õige aeg end liigutada. Mina, kui paadunud ebatervete eluviiside harrastaja, haarangi laualt telefoni ning jalutan kolm korrust allapoole, et veeta kümmekond minutit värskes õhus. Ka pulsimõõtmise täpsus on paranenud ning nüüd võib välklambi kõrval olevat andurit pea 100% usaldada.

Ülikvaliteetse pildi saad teha mõne sekundiga

Kaamera töö põhineb kahel tähtsal komponendil – üheks on sensor ning teiseks tarkvara, mis kõike seda juhib. Erinevate tootjate koostööst annab tunnistust fakt, et S6-s paiknev sensor on pärit Sonylt. Kaamera aktiveerimiseks, nii avatud kui lukustatud olekus, piisab kahest vajutusest Home nupule. Esimese foto saab jäädvustada sekundiga.

Seadistusvõimalusi on paarkümmend, kuid testpildid said tehtud kõikide kaamerate standardseadetes. Võrdluspildid räägivad iseenda eest ise ja toovad välja just Edge tugevused. Siin all on kolm fotot, mis tehtud Nokia Lumia 930, Apple iPhone 6 ja Samsung Galaxy S6 Edgega.

Näidisfoto Samsung S6 Edge telefoniga, kasutatud standardseadeid. Foto: Heigo Ensling.
Näidisfoto Samsung S6 Edge telefoniga, kasutatud standardseadeid. Foto: Heigo Ensling.
Näidisfoto Nokia Lumia 930 nutitelefoniga, kasutatud standardseadeid. Foto: Heigo Ensling.
Näidisfoto Nokia Lumia 930 nutitelefoniga, kasutatud standardseadeid. Foto: Heigo Ensling.
Näidisfoto Apple iPhone 6 nutitelefoniga, kasutatud standardseadeid. Foto: Heigo Ensling.
Näidisfoto Apple iPhone 6 nutitelefoniga, kasutatud standardseadeid. Foto: Heigo Ensling.

S6 Edge tugevused-nõrkused

Kiidame:

  • Hämmastav kaunis disain
  • 
Aku laadimiskiirus
  • Fotokaamera

Laidame:

  • S rakendused
  • Heli, eriti klappides
  • 
Hind

Kõrvaklappidest ootaks enamat

Kaasasolevad kõrvaklapid meenutavad veidi ühe i-seadme omi, suunates kõrva kesksageduse koos tiiskandiga elik on paremad kui Galaxy S5 või Galaxy Tabi klapid. Jäävad aga siiski alla nii mõnelegi paarkümmend eurot maksvale klapipaarile. Siin on veel arengut!

Samsung on taasleidmas iseloomu

Samsung on jälle leidmas seda oma “mina”, mis juba veidi avaldus Galaxy Alpha kui ka Galaxy Note 4 juures. Nüüd on kaksikud S6-d veelgi paremas ning viimistletumas kuues oma headust pakkumas. 
Meie loo kangelanna, Galaxy S6 kaksikõde, imekaunis S6 Egde on nutitelefonide maailma muutmas kandiliste klotside maailmast kumeramate ja ümaramate vormide maailma. Ja see on ülihea.

Vaata ka PhoneArena kiirülevaade S6 Edge’st!

 

ehk Digilemb teab omast elust, et mehed jäävad ikka lasteks, aga ajapikku muutuvad nende «mänguasjad» targemaks ja kallimaks. «Ja et olla päris sooneutraalne, siis olen tähele pannud, et sellised muutused on omased ka naistele,» selgitab ta ja tutvustab õhinaga oma «mänguasju», milleks on nutifon, peegelkaamera ja Mobiil-ID. Kauges digimaailma alguses, kus Juku PC oli kõva sõna ning dial-up ühenduste igapäevase kasutamiseni oli veel kümmekond aastat minna, nägi Digilemb juba digitulevikku. «Olen pea kogu elu tegelenud õpetamisega-koolitamisega ning seetõttu on välja kujunenud üks lihtne moto – puust ja punaseks,» muigab ta. «Muutvad tehnoloogiad, tulevad üha uuemad ja uuemad ning veelgi targemad seadmed, kuid kasutaja on tihti jäetud vaid suurte arvude ning tugeva turunduse meelevalda,» peab ta oluliseks kaitsta digitarklust jagades just nõrgemaid tehnotormlemises. «Koos digimaailma arenguga peame harima ka kasutajat targemaks, et neist muutustest täie raha eest rõõmu tunda.»

Kommentaarid