Lisaks vahvatele naerunägudele ja kleebistele saab nüüd Facebook Messengeris sõbraga malemängus mõõtu võtta.

Kui sõbraga malemänguks ühise laua taha istumine kiire graafiku tõttu võimatuks osutub, saab nüüdsest ka Messengeris arvuti või telefoni abil mõõtu võtta. Selleks trüki vestlusaknasse käsklus “@fbchess play” ning hetke pärast ilmubki aknasse pisike maleruudustik.

Foto: Ekraanitõmmis Facebook Messengerist
Foto: Ekraanitõmmis Facebook Messengerist

Malendeid ei saa tavapärasele arvutis mängitavale malemängule sarnaselt “võtta ja lohistada”, vaid liigutamiseks tuleb käsklused kirjutada vestlusaknasse. Käsklused koosnevad sõnast “@fbchess”, malendile vastavast tähest ning ruudu nimetusest (ettur – P, vanker – R, hobune – N, oda – B, lipp – Q ning kuningas – K). Näiteks “@fbchess Pd3” liigutab etturi d3 ruudule. Hätta jäädes saab kasutada käsklust “@fbchess help”, mis kuvab listi võimalikest käsklustest.

Kuigi käskluste kirjutamine tundub algul võõras, harjub sellega üsna ruttu ning kui vahepeal mingil põhjusel enam mängida ei saa, saab partiid pooleli jäänud kohast ka hiljem jätkata.

Allikas: Cnet

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid