Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Allikas: Shutterstock

Sajad Rae valla kodud saavad kiire internetiühenduse

#kiire internet #võrguarendus

Telia viib Rae valla erinevates piirkondades läbi võrguarendustöid, mille tulemusena saavad paljud elanikud nii sel kui järgnevatel aastatel senisest tunduvalt kiirema internetiühenduse.

 

Võrguarendused Rae vallas

 

Telia Eesti investeerib järjepidevalt kaablivõrgu kaasajastamisesse ja laiendamisesse Rae vallas ning seeläbi pakutava teenuse kvaliteedi tõstmisesse. Sel aastal on Rae vallas juba käivitatud mitmed võrguarenduse projektid, millest olulisemad on alljärgnevad:

 

  • Peetri Pargi tee piirkonna sidevõrgu kaasajastamine. Projekti käigus asendame tänased vaskkaabliga kliendiühendused osaliselt üle optikale, selle tulemusena saame selle aasta oktoobrist pakkuda senisest tunduvalt kiirema Telia Koduinterneti teenuseid kiirusega kuni 100 Mbit/s. Projekt katab lisaks Pargi teele ka Küti, Suurekivi ja Vägeva tee korterelamud ning eramud. Tööde tulemusena saame pakkuda ligi 100 kliendile senisest kiiremat lairibaühendust.
  • Patika küla Kuremäe elamurajoonis valguskaablivõrgu rajamine. Plaanis on olemasolevad kliendiühendused vasel asendada täielikult valguskaablil ühendustega. See loob kohalikele elanikele võimaluse valida lairibaühenduse kiirust kuni 1 Gbit/s alates oktoobrikuu alguseks. Arendatava kaablivõrgu alas on Hundinuia, Jõekääru, Kuremäe, Paislehe ja Roostiku tee eramud, kokku 70 ühendust.
  • Jüri, Ristiku ja Võsa tänavate piirkonnas vaskvõrgu asendamine valguskaablivõrguga. Telia asendab tänase vaskvõrgu valguskaablivõrguga, mille tulemusena saavad meie kliendid võimaluse suurendada oma koduse  internetiühenduse kiirust kuni 1 Gbit/s juba septembrikuus. Kokku on arendatavas piirkonnas 22 kinnistut.
  • Uuesalu Kodu elamurajooni valguskaablivõrgu rajamine.
  • 2017. aasta neljandas kvartalis on plaanis alustada valguskaablivõrgu väljaehitamist Uuesalu elamurajoonis, mille tulemusena saavad kiire internetiühendusega liitumisevõimaluse 69 kinnistut. Arendatava kaablivõrgu alasse jäävad sellised tänavad nagu Kopra põik, Saarma tee, Siili tee ja Soku tee.
  • Peetri kortermajades valguskaablivõrgu rajamine.
  • Kavandamisel või juba ehitatud on valguskaablivõrk kortermajadesse aadressidel Salu tee 62, Vägeva tee 43, Vägeva tee 43/2, Sinilille 2/1 ja Sinilille 2/2, kus on kokku enam kui 90 korterit.
  • Lagedi kortermajades valguskaablivõrgu rajamine. Septembrikuu jooksul valmivad Lagedi aadressidel Jaama 10/1 ja Jaama 10/2 uued kortermajad, kuhu Telia ehitab valguskaablivõrgu, kokku 32 korteri jaoks.
  • Veskitaguse küla sidevõrgu kaasajastamine. Veskitaguse elanike initsiatiivil käivitasime sel aastal küla tänase vaskvõrgu  osalise asendamise valguskaabli võrguga. Uue võrgu projekteerimine ja väljaehitamine kestab orienteerivalt 6 kuud. Projekti tulemusena saame oluliselt paremaid internetikiirusi Veskitaguse küla 20 kinnistule.

 

Kõikidesse uutesse Rae valla arenduspiirkondadesse, kuhu ehitatakse aasta ringi eramuid, korter- ja ridaelamuid, on Telia samuti võimaluste piires ehitanud oma valguskaablivõrgu, et uuselanikud saaksid sisskolimisel kasutada Eesti kõige kiiremat ja kvaliteetsemat internetiteenust.

Laiem võrgu moderniseerimine kestab aastani 2020

 

Telia Eesti võrgu ja infrastruktuuri arenduse valdkonna juhi Toivo Praakeli kinnitusel on tegu ettevõtte laiema võrgu moderniseerimise programmiga, mille käigus ajakohastatakse enam kui 100 000 kliendi koduühendust. Programm kestab 2020. aastani ja peaks tagama kõigile Telia klientidele internetiühenduse kiiruse vähemalt 100 Mbit/s. “Mõtleme kõigi klientide peale, sest kiirem ja kvaliteetsem lairibateenus tõstab meie elu kvaliteeti – saame kiiremini oma vajalikud tegemised arvuti taga tehtud ja jääb rohkem vaba aega muudeks toimetusteks. Kõik meie internetikliendid saavad ka ise Telia iseteeninduses märku anda soovist kiirema interneti järele. Samuti soovitan klientidel aeg-ajalt iseteenindust külastada ja kontrollida, millised võrguarendused teie kodukohas on toimunud või lähiaja plaanides. Nimelt on osa kliente endalegi üllatuslikult avastanud, et saavad juba täna kasutada senisest tunduvalt kiiremat koduinternetti,” selgitas Praakel.

Senisest kiirem internetiühendus võimaldab vaadata muretumalt internetis leiduvat HD-kvaliteedis internetisisu, kasutada internetti korraga mitmes seadmes, võtta kasutusele mitu Telia TV vaatajakohta ning laadida fotosid ja videoid internetti senisest kiiremini. Ühtlasi loob kiirem ja kvaliteetsem internetiühendus võimaluse töötada muretult kodukontoris.

Kõik kliendid, keda võrgu uuendamine puudutab, saavad Telialt ka vastava teavituse. Kõige kiirem ja mugavam võimalus kiirema internetiühenduse kasutuselevõtuks on Telia veebipõhise iseteeninduse kaudu. Samuti saab alati helistada Telia infonumbrile 123.

 

 

 

 

 

 

ehk Digitark R@igo usub, et kuna (digi)tehnoloogia pakub täna võimalust efektiivsemalt tööd teha, mõnusamalt meelt lahutada ja mugavamalt oma igapäevatoimetusi ajada kui kunagi varem, oleks patt seda mitte kasutada. «Elada suudaksin ka ilma nendeta, aga kõige enam tunneksin puudust ilmselt internetist, nutitelefonist ja nutiTV-st,» usub R@igo, kes soetas oma esimese PC kusagil aastatuhande vahetuse paiku. «Sest see muudab meie elu mugavamaks ja põnevamaks,» jagab ta oma digitarkust julgelt ja hea meelega ka teistega.

Kommentaarid