Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Neljapäeval, 13. augustil kell 18 esitles Samsung New Yorgis oma selle aasta uusi tippmudeleid. Enam ei piisa suurematele tootjatele sellest, et vaid kord aastas tulla rahva ette millegi uue või uudsemaga. Üks kord aastas on hea, aga kaks korda aastas on veelgi parem. See siis vihje korras, et lugejale meelde tuletada: Samsung Galaxy S6 ja S6 Edge on selle aasta kevadised nutitelefonid.

Galaxy Note 5 ja S6 Edge PlusMida siis saime teada otseülekande vahendusel? Esmalt kaks märksõna, mis valitsevad nutiseadmete maailma – multimeedia ja rööprähklemine. Selleks, et saada korraga hakkama mitme, ohtralt riistvaralist ressurssi nõudva tegevusega, on vaja ülikiiret protsessorit ja veelgi rohkem mälu.

Tehniline köögipool

Riistvara osas kokku hoitud ei ole ning mõlema uudismudeli kesta all tiksub Samsungi uus 64-bitine Exynos 7420 kiip, kus peal kaheksa tuuma (neli 2,1 GHz ja neli 1,5 GHz taktsagedusega protsessor) ning graafika jooksutamise eest vastutab Mali-T760MP8 graafikaprotsessor. Ka mälu suuruse taha ei tohiks jääda rööprähklemisel midagi, 4 GB on Androidi maailmas esmakordne ja piisav.

Usun, et nii Note 5 kui ka S6 edge+ kaameraosakond saab oma tööga väga hästi hakkama, sest juba eelmine lipulaevake S6 Edge oli varustatud väga korraliku kaamera ja seda haldava tarkvaraga.

Uute mudelite 16-megapiksline põhikaamera on suuteline üles võtma 4K videot, mis sensorile salvestub läbi f/1,9 objektiivi ava. Liikumistest tingitud värinaid aitab stabiliseerida OIS. Eks täpsemad tulemused selguvad siis, kui uued nutitelefonid testi jõuavad.

Ka ekraanisuuruste poolest ei erine Note 5 ja S6 edge+ teineteisest – 5,7 tolli on Samsungi arvates uus normaalsuurus, kõik teised on nende arvates pisikesed. Ekraani pikslite arv 1440 x 2560 annab pikslitiheduseks 518 ppi.

S6 edge+ kaaluks annab Samsung 153 grammi ning Note 5 lisab kasutajale kaalu 171 grammi võrra.

Sisseehitatud aku maht on 3000 mAh ning kiire juhtmevaba laadimise abil lubab Samsung täisakut kahe laadimistunniga. Ka selle väite õigsust tuleb kindlasti katsetada reaalse testiga.

Veel üks oluline detail riistvara vallast – uus kiip võimaldab teoorias vastava toega LTE võrkudes 450 Mbps allalaadimiskiirust ning üleslaadimine toimub 50 Mbps kiirusega. Elik siis võrgud peavad vastama LTE CAT9-le.

Galaxy Note 5

2Uue Note’i ootajaid peab esialgu kurvastama, sest praeguste plaanide järgi hakatakse uut mudelit pakkuma vaid USA ja Aasia turgudel. Ning teadupoolest ei kuulu Eesti kumbagi regiooni.

Aga paar huvipakkuvat nüanssi jäi esitluselt siiski silma.

Uuenenud on puutepliiats, mille sisselülitamine toimub pliiatsi otsas asuva nupukese abil.

Ja mis veelgi toredam – vajutus teeb ehtsa klõpsaka nagu päris pastapliiats. Kellele suur ekraan või seadme välised gabariidid stressi tekitavad, saab seda edukalt ravida nuppu klõpsides.

Teiseks oluliseks uuenduseks on võimalus puutepliiatsiga ooterežiimis mustale ekraanile kirjutada, et sealt hiljem kirjutatut märkmena lugeda.

Note 5 saab lisavarustuses endale füüsilise klaviatuuri, mis asetub seadme külge. Ekraan muutub küll klaviatuuri võrra lühemaks, kuid reaalse klaviatuuri kasutamine pikemate kirjutiste korral muutub kindlasti kiiremaks.

Galaxy S6 edge+

Iga mudeliuuendusega muutuvad Samsungi mudelite nimed pikemaks. Nii ei saanudki esitlusel aru, kas see plussimine on vihje suurimale konkurendile või mingi muu turundusnipp.

Kui S6 Edge ülevaateloos sai kiita serva öörežiimi ning lemmikute lisamise võimalust servale ning kurdetud äärerakenduste vähesuse üle, siis nüüd on Samsung kasutajate tagasisidet kuulda võtnud ning lubab äärele rohkem rakendusi kui ainult kontaktide lisamine.

Põhimõtteliselt saab nüüd servale lisada mis tahes rakenduse, mis seadmes leidub. Nii kaob vajadus enim kasutatavate rakenduste nagu Google Maps, Mail, Pildid, Waze või mõne muu jaoks avada avaekraani. Näpuliigutus serva mööda ning rakendused ongi järgmise puudutuse kaugusel.

Telli varakult!

Samsung Pay

Ka Samsung on alustamas ülemaailmset nutituvastamist ja mobiilset makset.

Ehk siis teiste sõnadega muutuvad Note 5 ja edge+ turvalisteks maksevahenditeks ning mõne aja pärast on asendamas meie rahakoti vahel olevaid krediit- ja deebetkaarte ja ka teisi kliendikaarte.

Asetad nutiseadme vastu makseterminali ning NFC abil „piip-piip“ ja raha läheb. Ja seda turvaliselt Knoxi näpujäljelugeja abil. Millal see teenus Eestisse jõuab, seda ei oska praegu veel keegi arvata, kuid teada on, et 20. augustil saab niimoodi mobiilimakseid sooritada Lõuna-Koreas ning alates 28. septembrist ka Ameerika Ühendriikides.

Euroopa jäi seekord küll tühjade pihkudega (esmaesitlus toimus USA-s), kuid juba 3. septembril elik IFA eelõhtul tõmbab Samsung Berliinis katte oma uuelt nutikellalt Gear S2-lt.

Nüüd jääb vaid oodata, millal testitelefonid Eestisse jõuavad, et neid reaalsetes oludes tõsiselt proovile panna ja huvilistele kasutajakogemust jagada.

Kellel otseülekanne vaatamata jäi, saab seda tagant järele kaeda loo päises.

 

 

 

ehk Digilemb teab omast elust, et mehed jäävad ikka lasteks, aga ajapikku muutuvad nende «mänguasjad» targemaks ja kallimaks. «Ja et olla päris sooneutraalne, siis olen tähele pannud, et sellised muutused on omased ka naistele,» selgitab ta ja tutvustab õhinaga oma «mänguasju», milleks on nutifon, peegelkaamera ja Mobiil-ID. Kauges digimaailma alguses, kus Juku PC oli kõva sõna ning dial-up ühenduste igapäevase kasutamiseni oli veel kümmekond aastat minna, nägi Digilemb juba digitulevikku. «Olen pea kogu elu tegelenud õpetamisega-koolitamisega ning seetõttu on välja kujunenud üks lihtne moto – puust ja punaseks,» muigab ta. «Muutvad tehnoloogiad, tulevad üha uuemad ja uuemad ning veelgi targemad seadmed, kuid kasutaja on tihti jäetud vaid suurte arvude ning tugeva turunduse meelevalda,» peab ta oluliseks kaitsta digitarklust jagades just nõrgemaid tehnotormlemises. «Koos digimaailma arenguga peame harima ka kasutajat targemaks, et neist muutustest täie raha eest rõõmu tunda.»

Kommentaarid