Koosta selfidest kleepsualbum Sticky AI-ga. Allikas: iTunes.com

Sticky AI äpiga saab sõpradele saata animeeritud ja staatilisi selfisid, mis on taustast väljalõigatud ja keskenduvad just emotsioonile.

Sticky AI on uus rakendus Prisma Labsilt ja teine taoline rakendus pärast eelmise aasta hittrakendust Prisma, mis teeb igast pildist kunstiteose. Sticky AI oskab eristada nägu ja inimest pildi taustast, et selfi ilusti välja lõigata, hiljem saab selfile lisada erinevaid filtreid. Ühtlasi saab tausta muuta näiteks üleni ühevärviliseks, mis toob selfi emotsiooni veelgi rohkem välja.

Kleepse saab koostada koos tekstidega, et hiljem sõpradele saata iMessage’i, Facebook Messengeri, WhatsAppi ja teiste rakenduste kaudu. Sticky AIi abiga saab koostada ka GIF-e endast. Praegu on rakendus saadaval ainult iOSi kasutajatele, paari nädala pärast peaks rakendus jõudma ka Androidi kasutajateni.

 

 

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid