Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Allikas: Shutterstock

Juba aastaid kui mitte aastakümneid on telefonide ekraanid läinud üha suuremaks ja nende tootjad veenavad meid edukalt selle kasulikkuses. Või noh, vähemalt panevad suure ekraaniga telefone tahtma. Avalikkuse ette on aga jõudnud kõlakad sel aastal välja tulevatest uutest iPhone’idest. Ühte neist, Plus-mudelit, kaunistab tõenäoliselt 6,5-tolline ekraan. Samal ajal, kui ekraanid muudkui paisuvad, tuleb mitme tootja liinilt endiselt ka väikeste ekraanidega telefone.

 

Sony oma Xperia seeriaga on üks järjekindlamaid 4-tolliste ekraanidega telefonide müüjaid ning seda jõudluses allahindlusi tegemata. Sisu on lipulaevadega samaväärne. Seega pole tegu odava juustu, vaid käepärase püssiga.

Üks huvitavamaid väikeseid telefone on populaarne iPhone SE, mis kasutab juba 2012. aastal välja tulnud iPhone 5 korpust. Minu hinnangul on see üks viimaseid ilusaid telefone, pärit ajast, kui disain oli veel oluline väljendusvahend. Nüüd, kus selle uuendatud versiooni väljatulekust hakkab kaks aastat mööda saama, oodatakse pikisilmi iPhone SE 2 – uusversiooni, mis näeks samasugune välja, aga oleks uuendatud sisu ja lisadega nagu näotuvastus ja juhtmevaba laadimine. Siiani mingit kinnitust sellele pole, kuid fännid loodavad, et äkki siiski hoitakse armastatud telefon käigus.

Kõik mu sõbrad vaatavad uuteks telefonideks pigem suuremaid. Olen ka ise siiani uue tehnoloogia fännina võtnud rõõmsalt uued arengud omaks. Jah, ma tean, et Instagram näeb 4-tollisel liiga kribu välja, kuid minu puhul oli see just pooltargument. Tahtsin vähendada aega, mis ma nendes jube heades ja sõltuvusttekitavates sotsiaalvõrgustikes hulbin – selleks on pisike ekraan üks paremaid abimehi. Tõesti ei viitsi pikalt surfida ja lisaks on taskus hea kerge.

Aasias on tavaline vaatepilt nooremapoolsed härrad, kelle kuuetollise ekraaniga lahmakad nutiseadmed on kinnitatud vöö küljes rippuvasse krõpsuga vutlarisse. Selleks ei pea Urmas Väljaots olema, et selline vaatepilt ilumeelele haiget teeks. Tunduvalt lihtsam on aktsepteerida soki ja sandaali kombinatsiooni kui teksade nahkrihma küljes õõtsuvat kaasaskantavat minikompuutrit. Hoiame pöialt, et hiiglaslike lipulaevade kõrval jätkub ka pisemate ja vähem märgatavate, kuid asjalike nutiseadmete tootmine.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi