Allikas: Shutterstock

Juba aastaid kui mitte aastakümneid on telefonide ekraanid läinud üha suuremaks ja nende tootjad veenavad meid edukalt selle kasulikkuses. Või noh, vähemalt panevad suure ekraaniga telefone tahtma. Avalikkuse ette on aga jõudnud kõlakad sel aastal välja tulevatest uutest iPhone’idest. Ühte neist, Plus-mudelit, kaunistab tõenäoliselt 6,5-tolline ekraan. Samal ajal, kui ekraanid muudkui paisuvad, tuleb mitme tootja liinilt endiselt ka väikeste ekraanidega telefone.

 

Sony oma Xperia seeriaga on üks järjekindlamaid 4-tolliste ekraanidega telefonide müüjaid ning seda jõudluses allahindlusi tegemata. Sisu on lipulaevadega samaväärne. Seega pole tegu odava juustu, vaid käepärase püssiga.

Üks huvitavamaid väikeseid telefone on populaarne iPhone SE, mis kasutab juba 2012. aastal välja tulnud iPhone 5 korpust. Minu hinnangul on see üks viimaseid ilusaid telefone, pärit ajast, kui disain oli veel oluline väljendusvahend. Nüüd, kus selle uuendatud versiooni väljatulekust hakkab kaks aastat mööda saama, oodatakse pikisilmi iPhone SE 2 – uusversiooni, mis näeks samasugune välja, aga oleks uuendatud sisu ja lisadega nagu näotuvastus ja juhtmevaba laadimine. Siiani mingit kinnitust sellele pole, kuid fännid loodavad, et äkki siiski hoitakse armastatud telefon käigus.

Kõik mu sõbrad vaatavad uuteks telefonideks pigem suuremaid. Olen ka ise siiani uue tehnoloogia fännina võtnud rõõmsalt uued arengud omaks. Jah, ma tean, et Instagram näeb 4-tollisel liiga kribu välja, kuid minu puhul oli see just pooltargument. Tahtsin vähendada aega, mis ma nendes jube heades ja sõltuvusttekitavates sotsiaalvõrgustikes hulbin – selleks on pisike ekraan üks paremaid abimehi. Tõesti ei viitsi pikalt surfida ja lisaks on taskus hea kerge.

Aasias on tavaline vaatepilt nooremapoolsed härrad, kelle kuuetollise ekraaniga lahmakad nutiseadmed on kinnitatud vöö küljes rippuvasse krõpsuga vutlarisse. Selleks ei pea Urmas Väljaots olema, et selline vaatepilt ilumeelele haiget teeks. Tunduvalt lihtsam on aktsepteerida soki ja sandaali kombinatsiooni kui teksade nahkrihma küljes õõtsuvat kaasaskantavat minikompuutrit. Hoiame pöialt, et hiiglaslike lipulaevade kõrval jätkub ka pisemate ja vähem märgatavate, kuid asjalike nutiseadmete tootmine.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.

Kommentaarid