Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Nokia 3310 võib kas väga meeldida või siis üldse mitte meeldida, kuid on üsna kindel, et külmaks ei jäta see telefon pea kedagi. Seda hoolimata tõsiasjast, et tegelikult ei ole tegemist üleliia funktsionaalse ja võimalusterohke aparaadiga. Isegi nuputelefonide kategooria arvestuses. Minule aga Nokia 3310 meeldib ja just sellepärast, et see aparaat ei püüagi olla midagi rohkemat kui lihtne nuputelefon, millega saab helistada ja sõnumeid saata. Lisaks annab see veel korraliku “retropaugu”. Umbes nagu telefonide maailma Fiat 500. Seda siis nii nunnu disaini ja olemuse kui ka omaaegse ülipopulaarse mudeli taaselustamise loo tõttu.

 

Plussid

 

Nii nagu Fiat 500 ei ole autona maailma parim, ei ole parim ka Nokia 3310 telefonina. Kuid ometi on see väga populaarne ja meeldib paljudele. Seda eelkõige seetõttu, et ta näeb lahe välja ning vana 3310 stiili ja olemust on uues mudelis üsna hästi tabatud. Ehk emotsioon on see, mis loeb ja seda see aparaat pakub. Loomulikult on tänapäevasel telefonil võrreldes eelkäijaga suurem ekraan ja see on nüüd värviline. Värvilisem on soovi korral ka seadme korpus ning tuntavalt on kahanenud ka selle mõõtmed.

 

Allikas: Nokia

 

See tähendab, et telefon on väike ja kerge ning mahub vaevata ka pisemasse taskusse ega jää seal segama. Asjaolu, mis nutitelefonide maailmast tulnule esiti päris harjumatu on.

 

Kellele?

 

Harjumatu on ka see, et selle telefoniga ei ole eriti midagi peale hakata. See tähendab, et sellega saabki ainult helistada ja sõnumeid saata. Kusjuures piirduma peab tavalise SMS-i või MMS-iga ning sealgi pole mõtet eriti palju emotikone trükkida. Neid on esiteks väga vähe ja kui keegi juhtub midagi taolist oma nutitelefoniga teile vastu saatma, siis 3310 neist aru ei saa. Kõik muud moodsad sõnumirakendused võib unustada. Teoreetiliselt saab muidugi ka internetis käia, kuid ilma puuteekraani ja 4G kiiruseta on see tõesti vaid esialgse nutivõõrutuse nähtude leevendamiseks mõeldud lahendus. See aga tähendab, et lõppude lõpuks ongi minimaalsus see, mis võlub. Mis omakorda tähendab, et 3310 võib sobida väga paljudele inimestele – hipsteritele, kes ei tahagi nutitelefoni, või siis eakatele, kes soovivadki lihtsat nuputelefoni. Lisaks sobib see veel ettevõtetesse ühiskasutuses olevaks telefoniks, aga samuti suurepäraseks varu- või  festivalitelefoniks. Ning ka neile, kes on lihtsalt otsustanud nutimaailmast veidi puhata. Sihtgrupina võiks nimetada ka lapsi, kuid sellisel juhul küll vist väga noori, või siis neid, kes on olnud ulakad ja saanud nutitelefoni kasutamise keelu.

 

Aku ja muud parameetrid

 

Väga hea on 3310 aku vastupidavus. See kestab reaalsuses nii kaua, et tegelikult jõuab meelest ära minna, mitu päeva täpselt viimasest laadimisest möödunud on. Aga sõltuvalt kasutusintensiivsusest jääb see aeg 5–7 päeva juurde. Laadimine iseenesest käib läbi Micro USB ühenduse. Positiivne on veel see, et 3310-sse saab sisse pista kaks SIM-kaarti ja nii 3G ühenduse parimaid vilju nautida. Kõne kvaliteedile pole suurt midagi ette heita ning telefoniraamat on ka olemas. Lisaks leidub Nokial veel Bluetooth-ühendus, mis oskab ennast isegi moodsate autode süsteemidega ühendada ning ka faile edastada. Ja veel on olemas vana hea raadio. Pista aga kõrvaklapid kuulamiseks ja antenni asendamiseks pessa, vali sagedus ja muudkui kuula.

 

Miinused

 

Loomulikult on sellel telefonil ka teatavaid miinuseid. Esiteks on menüü täiesti ebaloogiline. Lisaks on see ka aeglane. Aga kuna see on teisalt jällegi suhteliselt võimalustevaene, siis ei ole asi väga hull. Kõige parem ei ole ka 3310 kaamera. Kes soovib, saab selle telefoniga loomulikult pilti teha ning need kuni 32 GB suurusele mälukaardile salvestada. Kuid arvestama peab, et 2 Mpix sensor koostöös 240 x 320 resolutsiooni pakkuva ekraaniga ei loo kuigi head tulemust. Ära on rikutud ka vana hea ja palju reklaamitud ussimäng. See on nüüd hoopis üks teistsugune mäng, milles on ka uss, mida saab juhtida.

 

Kokkuvõtteks

 

Ratsionaalses mõttes ei ole 3310 puhul tegemist eriti hea telefoniga. Kordan veel, et seda isegi nuputelefonide kategoorias. Teisalt jällegi toimib see telefon emotsionaalses mõttes väga hästi! Ta teeb täpselt seda, milleks ta loodud on ehk Nokia 3310 helistab ja saadab sõnumeid ning näeb seejuures lahe välja. Mis siis, et tegelikult ei ole tegemist enam Nokiaga (vaid kaubamärgi kasutamisega) ja algsest 3310-st on säilinud vaid sarnane välimus.

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi