Kevad on suurpuhastuse aeg. Tihti ununeb “õigel ajal” koristada ning haarame alistunult tolmulapi järele alles siis, kui olukord on juba ammu kontrolli alt väljunud. Siis aga on juba liiga palju teha ja terve korteri, rääkimata maja puhastamine käib üle jõu. 

Näide tegevusest, mis meelest läheb – koristamine

Koristamisspetsialistid ütlevad, et koristada tuleb nii tihti, et suurt mustust ei jõuagi tekkida. Kui tihti on meil aga meeles, millal viimati tualettruumi küürisime või diivani alt tolmu tõmbasime?

 

Koristuste meelespidamiseks sobib Regularly suurepäraselt. Foto: Regularly ekraanipilt
Koristuste meelespidamiseks sobib Regularly suurepäraselt. Foto: Regularly ekraanipilt

Kui tegu pole just fenomenaalse mäluga, siis vajuvad majapidamistööd igapäevakohustuste väga kaugele taustale, tuletades ennast meelde alles siis, kui olukord on juba karjuvalt üle käte. Mis on ka normaalne, sest me teeme päeva jooksul väga palju ja riidekapi korrastamine ei ole kunagi prioriteet number üks. Samas ajab ikka närvi küll, kui kodust välja kiirustades peab pesuhunnikutes tuulama ja avastama, et just see õige triiksärk on puult kukkunud ja lebab kortsunult kapi põhjas.

Regularly aitab regulaarseid igapäevatoiminguid meeles pidada

Proovisin erinevaid rakendusi, mis kõik lubasid aidata elu korrastada ja tuletada meelde ununevaid asju. Neist kõige parema mulje jättis Regularly, mis pole mõeldud pelgalt koristamiseks, vaid kõigiks tegevusteks, mis eeldavad regulaarsust, kuid mida ei pea tegema just mingil kindlal kuupäeval. Näiteks on mul aknalaual lilled, mida tuleks kasta kord nädalas.

Kirjutades ülesande üles ja seades alarmi, tuletab kohustus ennast esimest korda meelde siis, kui kolmandik ajast on möödas ehk paari päeva pärast. Siis on võimalus lilled kasta või ülesannet edasi lükata. Teine meeldetuletus saabub paari päeva pärast. Tänu sellele äpile ei pea ma enam pettunult avastama, kuidas mõni toataim on närtsinud, sest unustasin vett lisada.

Meeldetuletuste määramine on lihtne ja loogiline. Foto: Regularly ekraanipilt
Meeldetuletuste määramine on lihtne ja loogiline. Foto: Regularly ekraanipilt

Eri tüüpi kohustustele erinev graafik

Kohustused saab jagada erinevatesse gruppidesse ja valida sagedus. Näiteks keldrit koristada või hambaid kontrollida võib kord aastas, sel juhul tuleb meeldetuletus iga nelja kuu järel. Kellel on aga probleeme igapäevaste asjadega, siis võib lisada meeldetuletuse ka voodi tegemise ja prügi väljaviimise kohta.

Kui peale “Regularly” kasutuselevõttu ikka ei saa asjad tehtud, siis ei ole probleemiks enam halb mälu, vaid puhtakujuline laiskus.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid