3D pildiga telefon?
RED Hydrogen One. Pilt: RED

RED Hydrogen One – profikaamerate loojate omamoodi nutitelefon 0RED, kes varem on valmistanud tippklassi videokaameraid, plaanib üllatuslikult turule tuua nutitelefoni nimega Hydrogen One. Esmaste fotode põhjal on disainikeel jäänud samaks nagu kaameratel, meenutades seadmeid, mida võib vaja minna Marsi vallutamisel.

REDi tooted näevad välja justkui eriti keerulise inseneritöö tulemusel valminud kosmosesüstiku osised. Ei mingit ninnu-nännut, ümaraid ja siledaid pindu. Puhas professionaalsus ja titaan, mis ei jäta kahtlust tõsistes kavatsustes ja töökindluses.

3D pilti näitaV suur ekraan

Hydrogen One nutitelefoni trump peaks olema holograafiline ekraan, mis võimaldab näha multidimensionaalset ehk 3D sisu, ilma et selleks peaks kasutama prille või muid lisavahendeid. Kuidas see täpselt välja hakkab nägema, on raske öelda. RED ise ütleb, et ega seda ei annagi kirjeldada, vaid peab oma silmaga nägema, et mõista.

Kui holograafiline efekt kõrvale jätta, on tegu tõenäoliselt hea abimehega võtteplatsidel, kus seda saab kasutada monitorina. 5,7-tolline ekraan on pisut suurem kui näiteks iPhone 7 Plusi või OnePlus 5 oma. Arvestades REDi varasemat võimekust teha ülimalt häid kaameraid ja erinevat videoproduktsiooni jaoks mõeldud lisavarustust, võib arvata, et nutitelefon tuleb tippnäitajatega.

Pildilt on näha, et käest see telefon ei libise. Laadida saab USB Type-C laadijaga, kõrvaklappe on, kuhu ühendada. Pilt: Hydrogen
Pildilt on näha, et käest see telefon ei libise. Laadida saab USB Type-C laadijaga, kõrvaklappe on, kuhu ühendada. Pilt: Hydrogen

Kogu seda imet saab ettevõtte sõnutsi näha 2018. aasta alguses, kuid eeltellimine on juba käimas. Alumiiniumist korpusega versioon maksab 1195 dollarit ja kallim, titaanist mudel 1595 dollarit. Firma jätab endale õiguse teha disainis ning hinnakirjas muudatusi. Piiratud tootmisvõimekuse tõttu võib telefoni tarnimine ka venida.


Autorist

Hardi Keerutaja

Hardi Keerutaja

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Autori teised artiklid

Kommentaarid

 • Pre5G

  Holograafiline pilt tähendab imelihtsat asja:
  1. see pilt tekitatakse selle telefoni kohta “õhku”:
  2. holograafilise pildi eripära on see, et ta ei ole mitte ainult 3D vaid seda pilti saab ka igalt poolt, ümberringi vaadata,
  —————
  PS: Holograafilises pildis ja selle tekitamises “õhku” pole midagi uut ega enneolematut – holograafilisi pilte osati tekitada juba eelmise sajandi 70-tel – 80-tel aastatel. Selleks kasutati lasereid.
  Näiteks:
  August 23-26, 1976
  Applications of Holography and Optical Data Processing
  ———
  Järgmises videos näidatakse siis ära mis asi on Holograafiline ekraan ja kuidas siis see pilt on ekraani kohal “õhus”.
  World’s 1st Holographic 3D Phone || Takee Smart Phone by Estar || Good-Bye 3D Glasses
  https://www.youtube.com/watch?v=v_4M5PriuD0