Nagu ikka, meeldib mulle kõige enam metsloomi pildistada. Kuid praegu, jaanuaris on sessi kõrvalt jäänud vähe aega, et looduses käia – eksamid võtavad enamiku ajast. Metsloomade pildistamisel on järjepidev käimine aga eriti oluline, selleks, et mõne kindla ümbruskonna isendite liikumised oleksid teada.

Doto: Hans Markus Antson
Doto: Hans Markus Antson

Viimastel kordadel olen külastanud tuttavaid metskitsede peatumise kohti. Vahva oli näha metskitsede suurt karja nendel põldudel, kus olen näinud neid ka eelmistel aastatel. Sel aastal nägin seda 15-pealist karja esimest korda. Parimal ajal on üheks karjaks kokku kogunenud lausa üle 30 kitse.

GoPro’ga filmimise puhul on  suur pluss see, et saan liikumises olles mitmed kaadrid juba ära filmida. See muudab filmimise kiireks ja mugavaks.

Talv on hea aeg jälgede õppimiseks – lumi annab loomade liikumise kohta rohkem infot. Nii käisin ükspäev rabas, kuhu polnud talve jooksul enne kordagi oma jalga tõstnud. Suviti kohtan seal palju põtru, kuid praegu ei silmanud ühtegi põdrajälge. Metskitse jälgi oli seal aga arvukalt. Kohtusin raiesmikul kahe kitsega.

Nagu ikka, filmisin video üles iPhone’i ja GoPro’ga. GoPro’ga filmimise puhul on suur pluss see, et saan liikumises olles mitmed kaadrid juba ära filmida. See muudab filmimise kiireks ja mugavaks. Samuti, kuna olen korduvalt öelnud, et mu pildistamas käimised on pigem nagu fotomatkad, saan sedagi teekonda video kaudu suurepäraselt edasi anda.

Suurest lumest hoolimata käisin mitmel päeval metsas rattaga ja GoPro’ga oli võimalik ka sõitmise ajal mugavalt filmida.

Luban, et järgmises või ülejärgmises postituses avalikustan midagi põnevat. Ise olen igatahes väga ootusärevil 🙂 Seega, hoidke Digitark.ee külalisblogidel silma peal!

Kommentaarid