Foto: unsplash.com

Uue aasta tulekuga on paljud meist soovinud midagi juurde õppida, rohkem korda saata või siis mõne kahjuliku harjumuse vanasse aastasse jätta.

Eesmärkide saavutamiseks aitavad kaasa ka erinevad rakendused, mis õpetavad, tuletavad meelde või motiveerivad oma uusaastalubadustest kinni pidama.

Scribd

Selleks, et uuel aastal rohkem lugema ja ennast harima hakata, võib väga asjalikuks rakenduseks osutuda Scribd. Scribd hõlmab endas erinevaid e-raamatuid, audioraamatuid ja ajakirju erinevatelt kirjastuselt nagu Bloomberg, Time Magazine, People Magazine, Fortune Magazine ja  Money Magazine. Ühtlasi on sealt lihtne ja mugav otsida artikleid vastavalt teemadele, uurimistöid, riigiasutuste aruandeid ja isegi noodilehti. Rakendus on esimesed 30 päeva tasuta proovimiseks, hiljem on kuutasu 9 dollarit.

Duolingoduolingo

Duolingo on väga populaarne keeleõppimiseks mõeldud rakendus, mis läheneb uue võõrkeele omandamisele väga mänguliselt. Selleks, et selles mängus järgmisele tasemele jõuda, on vaja teatud sõnad või fraasid ära õppida.

HabitBullhabitbull

Kui soov on mõnest halvast harjumusest lahti saada või mõni hea harjumus sisse harjutada, siis sellest rakendusest võib abi olla. HabitBull peab järge tegemistest ja tegemata jätmistest nii, et eesmärkide saavutamine oleks võimalikult visuaalne ja motiveeriks kasutajat. Oma progressi saab jälgida ka nädala ja kuu lõikes.

system-475x3801

Goodbudget

Raha säästmiseks ja hetkeseisu jälgimiseks on Goodbudget väga hea lahendus. Tuleb määrata eelarve ning selle eelarve piiridesse jääda. Tehtud sissekanded saab välja võtta .csv failina, et neid hiljem Exceli tabelisse üle kanda.

 

 

Nike+ Training Clubnike

Nike+ Training Club on sotsiaalne jooksutreeningu rakendus, mille kaudu saab kaasa elada ka sõprade trennitegemisele. Rakendus arvestab kasutaja füüsilise seisundi ja soovitud eesmärgiga ning soovitab vastavalt sellele treeningkava. Ühtlasi on see rakendus olemas ka Apple Watchil.

Quit Pro

Suitsetamise mahajätmiseks on loodud rakendus Quit Pro, kuhu tuleb sisestada erinevad põhjused, miks kasutaja suitsetab. Selle info põhjal elab Quit Pro kasutajale kaasa ja näitab progressi: mitu päeva pole kasutaja suitsetanud, kui palju raha on tänu suitsetamisest loobumisele alles jäänud ja kui palju kasutaja eeldatav eluiga on suitsetamisest loobumise tõttu pikenenud.

Quipquip

Selleks, et uus aasta oleks tegusam kui eelmine, võib proovida Quipi rakendust. Quip aitab faile, märkmeid, nimekirju ja arvutustabeleid koostada, kategoriseerida ja hallata, et kasutaja saaks ka käigu pealt, kiirelt ja mugavalt päris palju ära organiseerida. Töö juures kasutamiseks saab rakenduses koostööd teha ja suhelda omavahel chat`is. Tehtud töid saab eksportida pilve, PDF-vormingusse ja ka Microsoft Office’i dokumendina.

Kõik need seitse rakendust aitavad enda eesmärkide poole püüdlemisel järjepidevam olla ja motiveerivad pingutama.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid