Rakendus, mis tõstab su produktiivsust ja parandab maailma

#kasulikud rakendused #nutisõltuvus

Nutitelefonid on tänapäeval vältimatu pahe tänu kõigile neile võimalustele, mida need pakuvad. Õigemini muutub nutitelefon paheks siis, kui ta on esile kutsunud nutisõltuvuse ehk olukorra, kus inimene esimesel võimalusel haarab mobiiltelefoni järele, on tal seda siis vaja või mitte. Nii saab süütust ajaviitest kiiresti ebameeldiv ajaröövel. Probleem pole uus ning nutisõltuvusega võitlemiseks on juba loodud erinevaid vahendeid sh ka telefonirakendusi.

 

Rakenduste seast tõuseb õige mitmel põhjusel esile Forest. Oma põhimõttelt meenutab see kunagist elektroonilist mänguasja Tamagotchit. Ainult, et vastupidise põhimõttega. Aga alustame otsast peale.

Rakenduses paned sa telefoni ekraanil kasvama puu. Erinevalt Tamagotchist ei pea aga selle puu eest mingil moel hoolt kandma, vaid vastupidi – telefon tuleb puu kasvamise ajaks rahule jätta. Kui sa hakkad telefonis kasutama teisi rakendusi, siis puu kaob st sureb. Ja see jääb kasutaja südametunnistusele. Õnnestub aga puul segamatult üles kasvada, siis teenib kasutaja sellega virtuaalseid münte. Virtuaalsetest puudest sirguvad aja jooksul metsad ning kasutaja arvele koguneb kopsakas summa virtuaalseid münte. Õnneks ei pea neid münte mõnes virtuaalses kasiinos sirgeks lööma, vaid neile on palju-palju kasulikum kasutusvõimalus. Nimelt saab nende eest istutada päris puid. Tõsi küll mitte Eestis, kuid vahet pole, puu on ka Aafrikas ja Aasias puu. Forest annetab sinu ’teenitud’ virtuaalraha eest pärisraha mittetulundusorganisatsioonile Trees for the Future ning tänaseks on Foresti annetuste eest istutatud juba ligi 470 000 päris puud! Seda pole põrmugi vähe.

Mõistagi ei pea puid kasvatama vaid tööle või õppimisele keskendudes, vaid positiivse eesmärgi nimel võib sõrmed telefonist eemal hoida ka vabal ajal.

Forest rakendus on saadaval nii iPhone’i kui ka Androidi jaoks. Paraku pole see tasuta, aga huvilised saavad selle endale alla sikutada SIIT.

Aga see pole veel kõik! Lisaks telefonirakendustele on Forestil ka laiendus Google Chrome veebilehitseja jaoks. Sellega saab samuti virtuaalsete puude kasvatamise abil tõkestada ajaröövlitest veebilehtede kasutamist. Luues endale Foresti konto saate oma metsade olukorda kontrollida ka arvutist ning oma puid ka sõpradele näidata.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid