Rakendus, mis lahendab inimkonna põhiküsimuse (- MealWheel)

#Rakendused

Inimkonda on juba aastatuhandeid vaevanud üks äärmiselt oluline, võiks isegi öelda, et eksistentsiaalne küsimus – mida süüa?

 

Kui erinevates arenguriikides on inimese jaoks tõepoolest aktuaalne, mida ja millest endale ja oma perele süüa teha, siis arenenud riikides on lugu pigem vastupidine. See tähendab, et inimesed ei suuda teha valikut, milliste hõrgutistega oma tuimuma kippuvaid maitsenäsasid ergutada – kas pizza, burks, KFC, pasta või hoopis midagi hiina köögist?

Mul on hea uudis kõigile neile vaevlevatele näljastele – valminud on suurepärane telefonirakendus MealWheel (eineratas), mis valimisprotsessile lõpuks ometi lõpu teeb. Rakenduse tööpõhimõte on lihtne nagu vorstivõileib. Rakendusse tuleb sisestada erinevad saadaolevad einevariandid ning seejärel lihtsalt ’keerutada ratast’. Voila – bingoloto ratast meenutav ’ratas’ peatub ühe konkreetse toidu juures, mis tulebki valida. Aga see pole veel kõik! Kui mingil väga olulisel põhjusel valituks osutunud toit siiski ei sobi, siis võib uuesti ratast keerutada ja loota, et järgmine valik on rohkem meeltmööda.

Rakendus on saadaval täiesti tasuta nii Androidide kui iPhone’i jaoks.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid