Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
See võib juba peagi olla tavapärane, et kasutad telefoni ja see laeb end üle õhu ise. Foto: Unsplash

Oleme ümbritsetud erinevate raadiolainetega, tänu millele toimivad telefonid, raadiod, telerid ja teised nutiseadmed. Raadiolainete energia abil vahetavad nutitelefonid infot mobiilimastidega, samas jääb aga kuni 90 protsenti sellest energiast üle.

Radient Micro-Tech tõstab üles küsimuse, kas kogu selle energia ülejäägiga oleks võimalik näiteks nutiseadme akut laadida.

Ettevõte patenteeris tehnoloogia, mis püüab raadiolainete energiat ja muudab selle elektrienergiaks.

Selline lahendus muudaks nutiseadme välispinna antenniks, mis taaskasutaks seadmest endast kiirguvat energiat aku laadimiseks. Radienti sõnul võimaldaks see aku kestvust pikendada kuni 30% võrra.

Radienti tehnoloogiat oleks võimalik kasutada ka juhtmevabade laadijate tootmises, millel puuduksid üldse igasugused kaablid ja alused. Energia taaskasutamine oleks tavapäraste juhtmevabade laadijate asemel väga roheline ja keskkonnasõbralik lahendus.

Küll aga pole Radient selle tehnoloogia väljatöötamise protsessis ainuke – alles eelmisel aastal esitles TechNovator XE samuti toimivat prototüüpi. Lisaks tegelevad selle tehnoloogia arendamisega ka Ossia ja Energous.

Osa nutiseadmetele paigaldatavaid laadimisümbriseid võib vähendada telefoni levitugevust ja viia kuni kõnede katkemiseni välja.

Radienti tehnoloogia abil poleks lisaseadmed enam aku kestvuse pikendamiseks vajalikud.

Tehnoloogia jõuab lõpptarbijateni alles tulevikus – Radient otsib praegu aktiivselt koostööpartnereid oma projekti elluviimiseks. Vaatamata sellele, et see tehnoloogia on veel lapsekingades, on see väga mugav ja keskkonnasõbralik lahendus, mida tasub oodata!

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid