Programmeerimisseikluste raamat Rubyst: probleeme tuleb elus õppida lahendama mänguliselt

#lapsed netis #Linda Liukas #nutiharidus #Programmeerimine #tere ruby

Programmeerimisseikluste raamatu “Tere, Ruby!” autori Linda Liukase arvates kuulub programmeerimine 21. sajandi kirjaoskuse hulka ja koodikirjutamise algtõdede teadmine on peatselt vältimatu.

Digitarga stuudios arutlevad raamatu ja laste programmeerimisoskuse ja -vajaduse üle Kaido Kabral ja Kristina Viirsaar.

tereruby-pic
Saa tuttavaks Rubyga – väikese tüdrukuga, kellel on tohutu kujutlusvõime. Ruby maailmas on kõik võimalik, kui ta midagi nõuks võtab. Kaasahaarava jutustuse kaudu avanevad programmeerimise algtõed, arvutid ja koodid lõbusal ja looval moel. Iga peatüki juurde lisatud tegevuste abil saavad tulevased väikesed koodikirjutajad oma kujutlusvõime põnevalt tööle panna. Väikese Ruby maailmas tasub kindlasti seigelda nii lastel kui ka täiskasvanutel – see on värviline, põnev, täis uusi mõtteid ja sõpru.
ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leids üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid