Prisma on üks põnevamaid pilditöötlusrakendusi, mis on väga populaarne olnud iOS-i kasutajate seas, nüüd saab fotosid maalideks muuta ka Androidi nutiseadmetel. Artisto on uus rakendus, mis annab sarnase efekti videotele.

Allikas: Artisto
Allikas: Artisto

Mõlemad rakendused on Vene päritolu ning teevad piltidest ja videotest kiirelt maalilised kunstiteosed.

Artisto on uuem ning ühtlasi ka keerulisem rakendus ja seega natuke aeglasem ning filtreid on ka hulga vähem. Iga filter ei pruugi iga videoga alati töötada.

Artisto kasutamiseks tuleb valida kümnesekundiline klipp ja sellele soovitud filter, valikus on näiteks Vincent van Goghi ja Pablo Picasso stiilis filter, mida oma videole rakendada.

Tulemused on väga õnnestunud, seega on need rakendused populaarsust kogunud. Prisma ei toimi lihtsalt filtritena, vaid töötlus näitab masinõppe kõrget taset ning annab kasutajale kvaliteetselt töödeldud, täiesti uues stiilis foto. Prisma valikus on ligi 30 erineva stiiliga filtrit. Prisma muudab fotod maalideks ja Artisto videod maalilisteks animatsioonideks.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid