Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Tavaliselt ei teki nutikellade üle arutledes küsimust, millist nutikella eelistada, vaid pigem dilemma, kas nutikell või tavaline ajanäitaja. Minul sellist küsimust ei teki, olin juba ammu tüdinud aja vaatamiseks iga kord taskust telefoni välja tirimast ning kui Apple andis teada oma Apple Watchi valmimisest, olin kohe müüdud mees. Ja olen tegelikult tänini. Minu jaoks pole küsimus, kas nutikell, vaid milline nutikell. Milleks võtta tavaline käekell, kui saab kasutada selle märksa nutikamat versiooni?

 

Tänapäeva tervisekultuslikus ühiskonnas teevad kantavatest (wearable – ingl) nutiseadmetest ilma nutikellade asemel hoopis erinevad aktiivsusmonitorid, mis kõik enamasti ka aega näitavad. Sellesse samasse paati üritavad trügida ka kõik nutikellade tootjad, nende toodang liigub üha enam ja enam tervisetoodete valdkonda.

Erandiks pole ka Huawei Watch, mis püüab kohe algusest peale ohje enda kätte saada ning mind tervisespordiga tegelema panna. Aga see tal ei õnnestunud.  Nagu ka Samsungi ja Apple’i nutikelladel. Ent kõigest järjekorras.

 

Välimus

 

Huawei Watch 2 pole kindlasti kell, millega Milano catwalk’il tähelepanu tõmmata või New Yorgi ööklubis feimi saada. Välimus on ausalt öeldes suhteliselt märkamatu. Mis iseenesest pole üldse paha, sest mingites olukordades on märkamatu disain see kõige parem. Tagasihoidlik, mehelikult tume korpus koos sama karva kellarihmaga, mõjub ta käe peal pigem asjaliku tööriista kui ehteasjana. Korpus on tiba väiksem, kui näiteks Samsung Gearil (õnneks), aga näiteks seljakotti õlale sättides kippus õlarihm siiski pidevalt kella taha takerduma, nii et väga väike see ajanäitaja ei ole. Huawei Watch 2 on oma välimuselt põhimõtteliselt midagi uhke piloodikella ja aktiivsusmonitori vahepealset. Väikese mööndusega piloodikella poole. Kuvandiga seostub hästi ka kummine, kuid üpris mõnus kellarihm.

 

Tänu kella mõõdukale suurusele on ka selle ekraan meeldivalt suur. Mõistagi. Suur ekraan on selle kella suur pluss, sest muudab info lugemise ekraanilt igati mugavaks.

Välimuse alla kuulub kindlasti ka kella kasutajaliides ehk sihverplaat. Või siis täpsemalt sihverplaadid, mida on saadaval päris mitmele maitsele. Paraku aga mitte minu maitsele. Tõsi küll, oma maitsele vastavaid ei leia ma ka Apple Watchi valikute hulgast, vaid olen ka sealt valinud oma kellale mitmest halvast parima. Huawei Watch 2 (ja tõenäoliselt ka selle eelmise variandi) sihverplaatide nuhtluseks on pretensioonikus. Küll üritatakse imiteerida kallihinnalisi kronomeetreid, või laskutakse futuristlikku (aga mitte eriti kasutajasõbralikku) minimalismi. Lõppude lõpuks valisin endale ühe odavamapoolset elektroonilist kella meenutava välimusega sihverplaadi, mis tundus kella töise olemusega klappivat. Pretensioonikus pole aga ainult Huawei probleem, Samsung käib täpselt sama rada. Maitse asi, kuid kindlasti on palju ka neid, kellele selline valik imponeerib.

 

Tarkvara

 

Huawei nutikell, nagu ka Samsungi oma ei rahuldu vaid lihtsa Android Weariga, vaid tahab ka Huawei Weari rakendust. Kuigi tegelikult telefonirakendusel olulist funktsionaalsust ei ole, kell on suhteliselt autonoomne ning enamik sätteid on kättesaadavad vaid kellas endas. Mis on ka igati mõistlik. Kõige olulisem osa Huawei Wearist on ilmselt manuaal, mis kella käsitsema õpetab, sest juhiseid oleks ka suurema ekraaniga kella ekraanilt lihtsalt tüütu lugeda.

Kella tarkvara on meeldivalt intuitiivne, pead eriti murda ei tule. Samuti ei pea vajaliku jaoks sukelduma kuhugi sätete sügavusse, vaid kõik oluline on paari näpuvajutuse kaugusel.

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid