Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Populaarne Google’i kalender sai väärt uuenduse

#google #kalender #uuendused

Aastast 2011 samasugune välja näinud kalendri veebiversioon on nüüd ilusam ja parem. Kuigi muudatusi on nii sisus kui ka väljanägemises, on selle kasutamine endiselt sama lihtne ja leiutamist, kus miski asub, pole vaja.

 

Uuenduse saab aktiveerida kalendri lehel paremalt ülevalt nurgast. Sealt, kus erinevaid vaateid saab vahetada. Läheb paar sekundit ja kalender on üle kirjutatud, nähes välja põhimõtteliselt samasugune, kuid moodsama disainikeelega. Suuremad numbrid teevad kalendri sarnasemaks mobiiliäpiga.

Kes kasutab kalendrit nii nagu mina, lisades sinna vaid meeldetuletusi ja eesootavate sündmuste kellaaegu, siis tema jaoks ei muutu peale väljanägemise midagi. Küll aga on tekkinud juurde rohkem võimalusi äriinimestele ja kõikvõimalike koosolekute ning ürituste korraldajatele. Otse kalendris saab teha üritusi (event‘e) ja kutsutud saavad sealsamas teada anda oma tulekust. Teiste osalemine on kõigile näha nagu ka detailsem info. Nii näiteks saab administraator teada anda, mis numbriga saalis koosolek toimub ja kas seal on projektori ning helitehnika kasutamise võimalus. Juurde saab linkida Exceli-tabeleid, esitlusi ja tekstifaile. Lisaks osalejate nimedele on nähtavad ka nende kontaktandmed.

Need väikesed uuendused pole maailma muutvad, küll aga kasulikud. Kujutlen kõiki neid infomeile, mis jäävad saatmata, sest ainuüksi kalendris on võimalik päris suur korraldustöö ära teha.

Kui uus kalender peale proovimist siiski ei meeldi, saab selle tagasi vahetada väga lihtsalt, valides seadistustes “Tagasi klassikalisele kalendrile”.

On veel üks populaarne Google’i teenus, mis kasutab endiselt sama, kuus aastat vana disainikeelt nagu ka kalender – jah, see on Gmail. Nii et lähiajal võib oodata vähemalt väljanägemise osas muudatusi ka seal.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi