Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Spotify, maailma üks juhtivaid muusikateenuse pakkujaid, aitas USA politseil kinni püüda kaks seaduse eest põgenevat kurjategijat.

Süüdistuse kohaselt röövisid Brittany Nunn ja tema abikaasa Peter Barr naise lapsed, kuna teda ähvardas laste hooldusõiguse äravõtmine. Röövile järgnes seitse kuud ja riigipiire ületav tagaajamine, mis päädis põgenike vahistamisega Mehhikos.

Paar tabati tänu Spotifyle esitatud infopäringule, mis tuvastas, et naise Spotify kontot kasutatakse Mehhikost pärinevalt IP-aadressilt. Kasutades ka teistelt naise kasutajakontodelt pärinevat infot, tuvastati, et teda ootab ka pakk Mehhikos Cabo San Lucase linnas. Pärast kuudepikkust jälgimistööd õnnestuski USA ja Mehhiko võimudel paar kohtu ette tuua ning lapsed koju tagasi viia.

Juhtum lõi seega huvitava pretsedendi – kuigi meie asukohta reetvad rakendused ei ole midagi uut ja ebatavalist, siis sedasorti põgenike tagaajamine kindlasti on. Igal juhul muutus kurjategijate elu sellega veelgi keerulisemaks.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid