Esimese päeva hommikul sai polaarmatk stardi. Enne veel, kui kelgukoertega sõitma hakkasime, pidime pakkima kelgu ja koerad ise kelgu ette rakendama. Juba esimesest hetkest peale sain sõbraks ühe oma kelgukoeraga, kelle nimI ON Miami.

Koerad on polaarmatka olulisimad kaaslased. Foto: Hans Markus Antson
Koerad on polaarmatka olulisimad kaaslased. Foto: Hans Markus Antson
Päeval, poolel teekonnal, tegime lühikese lõunapausi ja siis jätkasime sõiduga. Õhtul jõudsime laagripaika, kus ootas meid ees hulk kohustusi. Esmalt pidime koerad kelgu eest lahti rakendama, siis koerte jaoks toidu tegema ja neid toitma ning alles siis oli aega enda jaoks. Panime telgi üles ja hämardudes oli lõpuks aega ka süüa. Lisaks kogunesime terve meeskonnaga Johan Skullmani juurde, kes on Arktikas matkamise alal tõeline ekspert. Ta jagas meile infot ja teadmisi selle kohta, kuidas veel paremini looduses toime tulla.
Matkakaaslane Babek Toloe. Foto: Hans Markus Antson
Matkakaaslane Babek Toloe. Foto: Hans Markus Antson
Kõik videod on filmitud GoPro ja iPhone’iga. Kelguga juhtimist võib nimetada ekstreemspordiks, mille puhul on parim just GoPro peakinnitust kasutada. See muutis filmimise lihtsaks.
Viimase öö enne starti ööbisime juba telkides. Taevas oli selge ja tänu sellele saime nautida ilusat virmalistemängu.
Virmaliste mäng ööhämaruses. Foto: Hans Markus Antson
Virmaliste mäng ööhämaruses. Foto: Hans Markus Antson
Hans Markus Antson on 20aastane loodusfotograaf, kes kogus 2015. aasta lõpus 56 854 eestlase poolthääle ja teenis välja koha polaarekspeditsioonile Fjällräven Polar 2016, mis toimub aprillis. Jälgime koos, kuidas Hans Markus seiklusteks Rootsis ja Norras valmistub. Vaata ka Hans Markuse blogi aadressil hmantson.tumblr.com

Kommentaarid