Esimese asjana seostub minu jaoks Garmin Forerunner 735-ga disain – kella kergus ning loomulik tunne, kui kell käe peal on. Omapärase aspektina mõjub konkreetse kella mudeli puhul kindlasti tema türkiissinine värv. See on hea vaheldus tavaliselt musta värvi spordikelladele. Kella suureks plussiks on veekindlus, tänu millele kasutasin kella nii basseinis kui ka meres. Eraldi küsimus on muidugi see, kas meres ujudes kella kogu selle infoga vaja on, aga näiteks triatloni käigus mõtleksin ilmselt teistmoodi.

 

Kasutusele võtmine

 

Kasutusele võtmine on lihtne ja intuitiivne. Kasutan igapäevaselt iPhone’i ning ühendamine käis hõlpsalt: laadisin App Store’ist Garmini rakenduse ning ühendasin vastavalt ekraanil kuvatud juhistele. Sellega saab hakkama igaüks. Kella nutitelefoniga ühendades on võimalik valida, kas jätta telefoni teavituste märguanded sisse või välja. Tänu sellele ei pea iga teate peale telefoni avama, vaid saab need kiiresti kellalt vaadates ära lugeda. Kui selleks vajadust ei ole, saab teavitused lihtsalt välja lülitada ning rahus trenni edasi teha. Üks minu lemmikfunktsioone on see, et kellalt saab reguleerida muusikat, mida kasutasin väga palju just joostes.

 

Trennis

 

Kuna minu sport on poksimine, siis pean tunnistama, et sellel alal minu jaoks kellast otseselt kasu ei ole. Praktiline rakendus võiks olla näiteks löögi jõu, kiiruse ja kordade mõõtja. Kuid ma tegelen lisaks ka jooksmise, ujumise ja jõutrenniga ning kiiruse arendamiseks sulgpalliga. Kõikide nende spordialade puhul töötab kell laitmatult ning teeb täpselt seda, mida vaja. Mulle väga meeldib, et kell näitab pulssi ka ilma pulsivööta, mis muudab igapäevase mõõtmise oluliselt lihtsamaks.

 

 

Vabal ajal

 

Kuna kellaga on võimalik telefonile tulevaid ekraaniteavitusi lugeda, on ta heaks abiliseks ka vabal ajal. Kuigi puudub kõnede tegemise ja vastuvõtmise funktsionaalsus, välistab ta olukorra, kus on pidevalt vaja suurt telefoni enda küljes kanda. Kogu telefonis oleva info saad kätte ning juhul, kui seal midagi olulist on, saab alati vaadata, et kus see telefon siis on. Üks tore funktsionaalsus on ka see, et kell näitab pärast treeningut soovitatavat puhkeaega, mis on kasulik selleks, et mitte keha üle koormata ning ühtlasi on kellal une kvaliteedi jälgimise funktsioon.

 

Minu hinnang

 

+

  • Hea ja suur ekraan
  • Kerge kasutada
  • Hea värvivalik

 

  • Poksimise jaoks vajalik info puudub
  • Limiteeritud rakenduste arv
  • Puuteekraani puudumine

 

Kokkuvõtteks

 

Üldiselt jäin kellaga väga rahule. Tal on palju erinevaid funktsioone ja võimalusi, mis teeb kella sobilikuks ka kõige nõudlikumale kasutajale.

 

Loo autor: Rain Karlson, profipoksija

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.

Kommentaarid