Päris tihti tuleb ette olukordi, et väärt infoallikas on vaja kuhugi salvestada, et see hiljem üles leida. Kõigis brauserites on olemas järjehoidjad, kust linkide hilisem leidmine pole aga väga mugav. Samuti kasutavad paljud Pinteresti, mis on küll sotsiaalne, glamuurne ja visuaalselt ilus, kuid mitte väga praktiline. Olen juba aastaid kasutanud viidete arhiveerimiseks ja hoidmiseks veebiteenust Pocket, mida on lihtne kasutada ja mis toimib väga hästi erinevatel ekraanidel.
Pocket võimaldab salvestada olulised lingid ühe-kahe klikiga, lisada salvestatud materjalile silte ning neid hiljem nende siltide või ka meediatüüpide kaupa filtreerida ja otsida. Mitteaktuaalseks muutunud lingid on võimalik hiljem arhiveerida.

Praktiline ja lihtne veebilahendus

Esiteks, Pocket tõepoolest toimib kenasti väga erinevates seadmetes ning ekraanidel. Ühes seadmes lingi salvestamisel on see sul käepärast igas seadmes, mis on internetiga ühendatud. Isegi e-posti teel on võimalik artikkel Pocketisse saata.
Pinterest näeb hea välja, on äärmiselt visuaalne ja sotsiaalne. Ka Pocket kuvab materjali koos piltidega, et sisu atraktiivsemaks muuta ja silmaga paremini haarata. Samas võimaldab Pocket märksa rohkem privaatsust, info ja linkide struktureerimist. Siltide lisamine (tags) ning meediatüüpide järgi filtreerimine (artiklid, pildid, videod) teevad info ülesleidmise küllaltki lihtsaks. Loomulikult saab osa materjale lemmikute nimekirja märkida.
Salvestatud sisu saab lugeda/vaadata kahel viisil. Vaikimisi avab rakendus salvestatud materjali “Pocketi sees”. Miks see hea on? Reklaami, mis artikli lugemist segaks, ei ole. Samas on võimalik lingile “View Original” vajutades kohe ka originaallugu näha.


Hea abivahend teadustöödeks ja analüüsideks
Siinkirjutaja kasutas Pocketit aktiivselt oma magistritöö kirjutamisel. Veebist leitud uuringute, teadusartiklite ja analüüside kogumiseks ja struktureerimiseks oli Pocket väga hästi toimiv vahend. Vajalikku infot oli lihtne üles leida ning enam mitte aktuaalsed lingid arhiveerida. Kõige keerulisem võib olla enda jaoks toimiva ja loogilise siltide süsteemi loomine, mida hiljem oleks meeles kasutada ja mis tõepoolest aitaks ka info ülesleidmisele kaasa.

Filtreerimine meediatüüpide kaupa on kasulik siis, kui oled otsinud ja märkinud hulgaliselt videoid-pilte, mis võimaldavad kohe selle materjali artiklitest eristada. Miinuspooleks on see, et videod, mida Pocket suudab sellesse kategooriasse märkida, peaksid olema märgitud Youtube’ist, Vimeost või muudest videoportaalidest.
Pocketi plugin veebibrauserile
Lingi lisamiseks oma isiklikku hoidlasse saab minna Pocketi kodulehele ja see seal lisada. Veel mugavam on aga laadida arvutisse Pocketi plugin, mis võimaldab talletada artikli, pildi, video või muu veebis oleva materjali vaid ühe klikiga. Avanevas aknakeses saab märkida juurde sildid ja salvestada. Ongi tehtud.

Pocketi enda kinnitusel on neil rakendusi, millega Pocket hästi ühildub ning mille kaudu materjali talletada, üle 1500. Nii et valikut peaks jaguma olenemata sellest, millist seadmetüüpi ja operatsioonisüsteemi kasutad.
Pocket Premium paremate otsingute tarvis
Neil, kes soovivad Pocketit kasutada tõsise töövahendina, juhul kui märgitavaid materjale on pigem sadu, tasub kaaluda Pocket Premiumi teenust. See maksab veidi alla 45 USA dollari aastas. Suurimaks erinevuseks võrreldes tasuta versiooniga on täiendatud otsinguvõimalused: laiendatud valik otsingumootoreid, varasemate otsingute meelespidamine ja olulise järgi otsimine. Samuti saad teostada tekstisiseseid (kogu artikli sisust), autorite ja teemade otsinguid. Lisaks varundab Pocket sinu jaoks kõik salvestatud artiklid ja veebilehed.
Kokkuvõttes võib öelda, et Pocket ei ole sugugi asendamatu teenus, kuid muudab aktiivse digimaailmas surfaja ja info töötleja/salvestaja elu lihtsamaks. Ja mis peamine – teenus töötab eri ekraanidel ja operatsioonisüsteemidega väga hästi.
Kommentaarid