Pisike vidin, mis aitab kadunud asju leida


Kaotatud võtmed või rahakott võivad ebameeldivusi põhjustada päris suures ulatuses ja pikaks ajaks. Kellelegi ei meeldi ju end ootamatult ukse taga leida või siis rahata ja dokumentideta jääda. Kuigi päris lõpuni ennast selliste olukordade vastu kindlustada ei saa, aitavad mõned nutikad abivahendid siiski kadunud asjadele jälile jõuda. Nimelt saab koostöös nutiseadme ja pisikese vidinaga, mis kinnitatakse võtmete külge või pistetakse rahakotti, kadunud asjade otsimist lihtsustada.

 

Bluetooth asjade leidja Chipolo Plus

 

Chipolo kujutab endast välimuse poolest pisikest ümmargust latakat. See on tehtud plastist ja näeb välja nagu tavaline võtmehoidja. Seega saab seda lihtsa vaevaga võtmete või muude asjade külge kinnitada. Tänu saledale olekule mahub see ka rahakotti ning kerge, vaid 9-grammine kaal, ei muuda võtmekimpu või rahakotti oluliselt raskemaks. Samas on tegemist nutika vidinaga, mis olemuselt on kõike muud kui lihtne platsist võtmehoidja.

Seadme kasutamiseks tuleb telefoni kõigepealt paigaldada Chipolo rakendus ning vidin sellega siduda. Asja toimimise põhimõte on lihtne: Chipolo suhtleb Bluetoothi abil telefoniga ning rakendus võimaldab toiminguid sooritada.

 

Kadunud asju saab leida kolmel viisil:

  • Kui kadunud on Chipolo ja selle küljes olevad võtmed vms, saab rakenduse abil panna Chipolo häält tegema ja nii selle külge kinnitatud võtmed vms leida.
  • Kui kadunud on telefon, aga Chipolo on käepärast, siis toimib otsimine vastupidi ning Chipolo peal olevat nuppu vajutades hakkab häält tegema telefon. Ka siis, kui see on hääletul režiimil.
  • Kui kadunud on Chipolo, kuid see on Bluetoothi raadiusest väljas, kuvab rakendus kaardil viimati teadaolevat asukohta. Nii saab umbkaudse asukoha teada ja taas Bluetoothi raadiusesse liikuda.

 

Seega on Chipolo üks sellistest seadmetest, mida loodetavasti kunagi vaja ei lähe, aga olukorras, kus ta on olemas, võib see päästa nii mõnegi päeva või kehva olukorra.

 

GPS-positsioneerija Yepzon One

 

Pisut suurem, aga ka võimekam seade on Yepzon One. See positsioneerija võimaldab samuti mugavalt ja lihtsalt asukoha tuvastada, aga kuna olemuselt on see võrreldes Chipologa võimekam, siis saab seda lisaks võtmetele ka näiteks eakate või laste, aga samuti ka lemmikloomade ning näiteks jalgratta jms leidmiseks kasutada. Oma tööks kasutab Yepzon mobiililevi ja GSP-i, ehkki ka siin on vajalik telefonirakenduse olemasolu ning seadme sellega sidumine. Samas aga suudab Yepzon seejärel ise oma asukohasignaali edastada ning telefonist saab seda igal ajahetkel jälgida.

Oluline on aga teada, et kuna signaali edastamiseks kasutatakse andmemahtu, siis tuleb selle eest ka tasuda. Toimimiseks vajalikku andmemahtu saab juurde osta Yepzoni kodulehelt. Seega on tegemist seadmega, mille kasutamise eest tuleb, olenevalt viimase aktiivsusest, iga kuu mõned eurod tasuda. Vastutasuks aga saab kasutaja kindlustunde, et otsitav on alati jälgitav. Nutirakenduse kaudu on näha seadme asukoht, selle aku laetuse tase ja muu vajalik info. Aku iseenesest kestab 7–14 päeva. Lisaks saab veel vajadusel käivitada erinevad teavitused, näiteks liikuma hakkamise kohta. Kuna Yepzon on põrutus- ja veekindel ning sellel pole nuppe, peab see vastu ka vihmale ning kukkumistele ja seda ei saa kogemata välja lülitada.