Pinteresti uus otsingutööriist Lens aitab foto järgi leida seotud teemasid, pilte ja ideid.

Praegu veel beeta-faasis Lens toimib järgmiselt: ava telefonis Pinteresti rakenduses Lens ning suuna kaamera huvitavale objektile. tulemuseks saad palju huvitavat infot ja sarnaste esemete pilte. Lensi idee seisneb selles, et otsingumootoris võib sõnadega kirjeldades hätta jääda ning palju lihtsam on pildi järgi otsida. Lisaks võtab Lens pildilt kaasa ka konteksti, näiteks kui kasutaja pildistab öökapil olevat kella, siis Lens leiab palju variante kodusisustusest, kus kella on sisustuselemendina kasutatud.

Lensi rakendus areneb kasutamise käigus ning jätab meelde ka kasutaja eelistused, et hiljem talle meeldivamat sisu näidata.

Lensi põhiliseks kasutusviisiks saab suure tõenäosusega kodusisustuse ideede otsimine, garderoobi uuendamisideede leidmine ja uute põnevate toiduretseptide seas sobramine.

Lisaks tuleb Pinterestile uus funktsioon, mille abil saab otsida teatud asja Pinterestist leitud pildilt. Selleks et ühte eset pildil otsida, tuleb sellel klikata ning Pinterest näitab menüüs sarnaseid tooteid koos edasimüüjate infoga, sealhulgas hind ja bränd. See säästab kasutaja aega ning on mugav tööriist ka ettevõtetele, kes turundavad Pinterestis.

Lens on praegu veel beeta-testimisel. Pinteresti Lensi rakenduse kohta on öeldud, et see on kui asjadele mõeldud Shazam.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid