Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Lihtne viis fotosid mobiilist arvutisse ja suurtele ekraanidele saada. Foto: Shutterstock

Photos Companion – kergeim viis fotosid iPhone’ist arvutisse saada

#fotod #fotode jagamine #iPhone #mobiilifotograafia #photo companion

iPhone’i omanikul on mitu võimalust oma telefoniga tehtud fotod Windowsi kasutavasse arvutisse saada. Ükski neist pole aga paraku eriti mugav. Vähemalt mitte viimase ajani, kui Microsoft lõi spetsiaalselt iPhone’ide jaoks eraldi rakenduse Photos Companion. Microsoft on suutnud luua mitmeid erinevaid ja väga häid rakendusi iOS’i ja Apple’i telefonide jaoks ning Photos Companion on sellest suurepärane näide.

Tõsi, Photos Companionil on fotode iPhone’ist või iPadist ülekandmiseks kaks eeldust. Esiteks see, et arvuti operatsioonisüsteemiks oleks vähemalt Windows 10 ning teiseks, et mõlemad seadmed asuksid ühes WiFi võrgus. Kui need mõlemad tingimused on täidetud, siis kõik ülejäänu on vägagi lihtne.

QR-koodi abil on fotode edastamine lihtne. Pilt: Microsoft
QR-koodi abil on fotode edastamine lihtne. Pilt: Microsoft

KUIDAS TÄPSEMALT FOTODE EDASTAMINE TOIMUB?

  1. Kõigepealt tuleb Photos Companion oma telefoni või tahvlisse laadida, arvutisse midagi spetsiaalselt installeerida pole vaja, sest Photos rakendus on juba osa operatsioonisüsteemist.
  2. Seejärel käivita oma nutiseadmes ülalmainitud rakendus.
  3. Nüüd ava oma arvutis Photos (Fotod) rakendus ning klõpsa programmiakna paremas ülanurgas olevale kirjale “Import” ning vali hüpikmenüüst “From Mobile over WiFi” (Nutiseadmest WiFi kaudu).
  4. Sinu arvutiekraanile ilmub QR-kood, suuna oma nutiseadme kaamera sellele ning voilà – ühendus arvuti ja nutiseadme vahel ongi loodud.
  5. Vali oma telefonist või tahvlist fotod, mida sa arvutisse tahad saata ning vajuta nupule “Done”.

Eriti elegantne on, et sama QR-koodi kasutades võivad fotosid arvutisse saata mitu kasutajat samaaegselt. Veelgi toredam on see, et rakendus on täiesti tasuta ning telefonis võtab see ruumi vaid 28 MB. Seadmes peab olema vähemalt iOS 10.2 operatsioonisüsteemi versioon.

Isiklikule kogemusele toetudes võin väita, et tegu on tõepoolest väga mugava võimalusega fotode arvutisse saamiseks. Esimestel katsetel küll ei pakkunud mu arvuti üldse võimalust fotosid WiFi kaudu arvutisse sikutada, kuid pärast paari katset teatas arvuti, et Fotode rakendus on uuendatud ning pärast rakenduse taaskäivitamist ilmus valikusse ka WiFi võimalus ning fotode ümbertõstmine võis alata. Microsofti Photos Companioni saab oma Apple’i nutiseadmesse sikutada SIIT.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi