Lihtne viis fotosid mobiilist arvutisse ja suurtele ekraanidele saada. Foto: Shutterstock

Photos Companion – kergeim viis fotosid iPhone’ist arvutisse saada 0iPhone’i omanikul on mitu võimalust oma telefoniga tehtud fotod Windows’i kasutavasse arvutisse saada. Ükski neist pole aga paraku eriti mugav. Vähemalt mitte viimase ajani, kui Microsoft lõi spetsiaalselt iPhone’ide jaoks eraldi rakenduse Photos Companion. Microsoft on suutnud luua mitmeid erinevaid ja väga häid rakendusi iOS’i ja Apple’i telefonide jaoks ning Photos Companion on sellest suurepärane näide.

Tõsi, Photos Companion’il on fotode iPhone’ist või iPad’ist ülekandmiseks kaks eeldust. Esiteks see, et arvuti operatsioonisüsteemiks oleks vähemalt Windows 10 ning teiseks, et mõlemad seadmed asuksid ühes WiFi võrgus. Kui need mõlemad tingimused on täidetud, siis kõik ülejäänu on vägagi lihtne.

QR-koodi abil on fotode edastamine lihtne. Pilt: Microsoft
QR-koodi abil on fotode edastamine lihtne. Pilt: Microsoft

KUIDAS TÄPSEMALT FOTODE EDASTAMINE TOIMUB?

  1. Kõigepealt tuleb Photos Companion oma telefoni või tahvlisse laadida, arvutisse midagi spetsiaalselt installeerida pole vaja, sest Photos rakendus on juba osa operatsioonisüsteemist.
  2. Seejärel käivitage oma nutiseadmes ülalmainitud rakendus.
  3. Nüüd avaga oma arvutis Photos (Fotod) rakendus ning klikkige programmiakna paremas ülanurgas olevale kirjale ’Import’ ning valige antud hüpikmenüüst ’From Mobile over WiFi’ (Nutiseadmest WiFi kaudu).
  4. Teie arvutekraanile ilmub QR-kood, suunake oma nutiseadme kaamera sellele ning voila – ühendus arvuti ja nutiseadme vahel ongi loodud.
  5. Valige oma telefonist või tahvlist fotod, mida te arvutisse tahate saata ning vajutage nupule ’Done’.

Eriti elegantne on, et sama QR-koodi kasutades võivad fotosid arvutisse saata mitu kasutajat samaaegselt. Veelgi toredam on see, et rakendus on täiesti tasuta ning telefonis võtab see ruumi vaid 28Mb. Seadmes peab olema vähemalt iOS 10.2 operatsioonisüsteemi versioon.

Isiklikule kogemusele toetudes võin väita, et tegu on tõepoolest väga mugava võimalusega fotode arvutisse saamiseks. Esimestel katsetel küll ei pakkunud mu arvuti üldse võimalust fotosid WiFi kaudu arvutisse sikutada, kuid peale paari katset teatas arvuti, et Fotos rakendus on uuendatud ning pärast rakenduse taaskäivitamist ilmus valikusse ka Wifi võimalus ning fotode ümbertõstmine võis alata. Microsofti Photos Companioni saab oma Apple’i nutiseadmesse sikutada SIIT.


Autorist

Erki Oras

Erki Oras

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Autori teised artiklid

Kommentaarid


Värske tehnoloogiakraam